10 روش هوشمندانه برای بدست آوردن یا ساختن بک لینک برای وب سایتتان

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 1

تعداد بازدید: 2103

10 روش هوشمندانه برای بدست آوردن یا ساختن بک لینک برای وب سایتتان

"بک لینک"ها، به معنی وب‌سایت هایی هستند که به وب‌سایت شما لینک میدهند، این برای بیشتر موتورهای جستجو، عامل مهمی جهت رتبه بندی می‌باشد. بنابراین ترافیک طبیعی بیشتری از طریق آن میتوان دریافت کرد.

در پی آن: به شرکت سئو خود اعتماد نکنید تا بتوانید همه چیزهایی را که آنها به شما می گویند را بررسی و بازبینی کنید.

بخاطر این که ترافیک ارتباط مستقیمی با کیفیت بک لینک های وب‌سایت شما دارد، زمانی که وب‌سایت های معتبرتر به شما لینک می دهند، شما رتبه و ترافیک بهتری را دریافت خواهید کرد.

البته شما می خواهید نگاهی به رتبه  گوگل خود داشته باشید. زمانی خزنده(crawling) وب، گوگل در شرایط خاص برای بک لینک های وب‌سایت شما، جهت فهمیدن اینکه چگونه و به چه شیوه ای صفحات شما به یکدیگر متصل می شوند ظاهر میشود و مراقب است. مطمئنا صدها عامل رتبه بندی وجود دارد. اما بک لینک ها نماینده مهمترین شاخص برای سئو هستند. در حال حاضر، بدون نیاز به بیان کردن، بدست آوردن بک لینک های با کیفیت سخت است، اما نباید اینطور باشد. در واقع راه های هوشمندانه ای  برای ساخت یا ایجاد بک لینک هایی ، برای گرفتن لینک وب‌سایت های معتبر به کسب و کارهای آنلاین شما وجود دارد. اینجا ده مورد از آنها ذکر شده اند:

1.متد ساختار لینک شکسته 

من متد ساختار لینک شکسته را دوست دارم چون برای ایجاد بک لینک های یک طرفه به خوبی عمل می کند. این تکنیک شامل تماس با یک وب مستر جهت گزارش لینک های شکسته در وب‌سایت خودشان است. در همان زمان، شما وب‌سایت های دیگر را برای جایگزینی آن لینک پیشنهاد میدهید. و البته، در اینجا، شما به وب‌سایت خود اشاره می کنید. به این دلیل که شما وب مستر را با ارائه گزارش های لینک های شکسته انجام می دهید، احتمال بازگشت backlink به وب‌سایت شما زیاد است.

بنابراین، برای استفاده از متد لینک شکسته، ابتدا وب‌سایت های مربوطه را پیدا کنید که صفحات منبع و اصلی داشته باشند. با استفاده از این عبارت های جستجو در Google آنها را پیدا کنید:

کلمات کلیدی + links

کلمات کلیدی + resources

کلمات کلیدی inurl :links

 به عنوان مثال، اگر من یک وب سایت پرورش فرزند داشته باشم، پرورش فرزند + لینک ها جستجو خواهم کرد. به راحتی لینک های شکسته را در آن صفحات پیدا کنید، پلاگین گوگل Chrome به نام Check My Links را دانلود و نصب کنید. با استفاده از این پلاگین، من به سرعت همه 404 لینک را از این صفحه کشف میکنم:

حالا، به آن وب مستر بازگردید: هنگامی که در ارتباط هستید، دوستانه برخورد کنید و خودتان را نیز معرفی کنید. به آن فرد بگوئید که او به برخی از منابع که دیگر در دسترس نیستند لینک میشود. همیشه محل دقیق لینک های شکسته را فراهم کنید، در این صورت آنها به راحتی می توانند پیدا شوند. برای جابجایی آن لینک ها، از جمله وب‌سایت خود، برخی گزینه ها را ارائه دهید. سعی کنید مفید باشند، نه اینکه برای دریافت بک لینک حریص باشید. معمولا، این روش کار خواهد کرد، اما مواردی نیز وجود خواهد داشت که وب مستر از ارسال لینک به شما خودداری کند.

2. بک لینک ها از طریق infographics

Infographics یکی از محبوب ترین روش ها جهت هدایت ترافیک به وب‌سایت شما و به دست آوردن بک لینک های ارزشمند است. آنها بسیار عالی هستند، زیرا درک و به اشتراک گذاری آنها آسان است.همه اطلاعات بصری را بیشتر دوست دارند، درست است؟ به همین دلیل تقاضا برای infographics به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. در نظر داشته باشید که انتشارات آنلاین با نفوذ مانند Mashable، تعدادی Infographics را در سراسر اینترنت منتشر می کنند.

در حال حاضر، infographics خود را با دقت انتخاب کنید: هر یک باید یک داستان منحصر به فرد و جالب برای مخاطبانتان داشته باشند. برای انتخاب خود، موضوعات مورد علاقه حاضر را دنبال کنید و ببینید مردم دنبال چه چیزی هستند، سپس infographics خودتان را با استفاده از داده های آماری ایجاد کنید. جهت شروع، برای محتوا تحقیق و داده ها را جمع آوری کنید. سپس شخصی را پیدا کنید که محتوایتان را بصری کند.یک تصور غلط وجود دارد که میگوید ایجاد Infographic گران است، اما این مورد همیشگی نیست. مطمئن باشید که قیمت متوسط آن بین 150 تا 300 دلار است. با فرض اینکه ممکن است 10 بک لینک را در هر infographic ذخیره کنید، شما 15 دلار برای هر لینک می پردازید. برای پنج بک لینک، قیمت هر لینک 30 دلار خواهد بود. این برای لینک های به دست آمده از طریق webmaster بسیار ارزان می باشد. و اگر infographic شما وابسته به ویروس باشد، شما حتی بیشتر برنده خواهید شد. سعی کنید برای پیدا کردن طراحان با نمونه کارهای خوب، از Dribble استفاده کنید. با به روز رسانی حساب کاربری خود به وضعیت PRO، فقط برای 20 دلار در سال، به طور مستقیم با آنها تماس بگیرید. سپس به سادگی از فیلد جستجو استفاده کنید و نوع "infographics" را تایپ کنید. پس از پیدا کردن فردی که دوست دارید، بر روی «استخدام من» کلیک کنید و پیامی با جزئیات نیازهای شما و درخواست قیمت را ارسال کنید. Fiver مکان دیگری برای پیدا کردن طراحان بزرگ است که تمایل به ایجاد infographics ارزان دارند.

بعد، یک بار که infographic آماده است، شما باید اشتراک گذاری آن را برای دیگران آسان کنید. برای انجام این کار، کد جاسازی خود را با استفاده از ژنراتور رسانه Siege ایجاد کنید.

هنگامی که همه چیز در جای خود قرار دارد و infographic  شما در وب‌سایتتان ظاهر می شود، وقت آن است که آن را توزیع و پخش کنید. تعدادی کاتالوگ های infographic  وجود دارد که شما می توانید آن را ارائه دهید. به عنوان مثال، اینجا یک لیست با بیش از 100 موقعیت برای ارسال infographic شما وجود دارد. 

در آخر اما نه به عنوان موردی کم اهمیت، به افرادی که قبلا با infographic  های مشابه لینک شده بودند، یا در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده بودند، ایمیل تماس با ما ارسال کنید. و برای بازخورد infographics خودتان بپرسید، اما هرگز برای یک لینک مستقیما درخواست نکنید. اگر آنها infographic شما را دوست داشته باشند، می دانند که چه باید بکنند.

مرتبط: 17 مکان امن برای ساخت لینک جهت سئو

3.مزیت مقالات مهمان (guest articles)

 وبلاگ نویسی مهمان موثرترین راه برای رسیدن به مخاطبان جدید است. با انتشار مقالات در سایر وبسایت های محبوب، محتوای خود را در مقابل خوانندگان جدید قرار خواهید داد همچنین بیشتر نمایش داده میشود و آشکار میشود. گاهی اوقات، این فقط در مورد بک لینک نیست، بلکه در مورد افزایش اعتبار آنلاین شما یا فالورهای رسانه های اجتماعی شما نیز است.

وبلاگ نویسی مهمان به شما کمک می کند تا روابط خودتان را تقویت کنید و مخاطبان خود را گسترش دهید. در صورتی که درمورد پست میهمان شک و ابهام دارید، در نظر داشته باشید که حتی گوگل همکاران مهمان را در وبلاگ Google Analytics خود میپذیرد. در اینجا یک توییت (tweet) از گوگل این را نشان میدهد:

پست مهمان در وبلاگ ما از @johnpkoenig - داستان سرایی با استفاده از داده ها @Measureful  و آنالیز گوگل: http://t.co/Wb8oZP5WQu

— Google Analytics (@googleanalytics) مارس 10, 2014

راه های متعددی برای پیدا کردن وب سایت هایی که مقالات مهمان را می پذیرند وجود دارد. در اینجا سه تا از آنها وجود دارد:

برای پیدا کردن وبلاگ هایی که مشارکت کنندگان مهمان را می پذیرند، از این عبارت های جستجوی Google استفاده کنید:

کلمات کلیدی + inurl:write-for-us

کلمات کلیدی + guest-posts

کلمات کلیدی + inurl:guest-post-guidelines

کلمات کلیدی + become a contributor

کلمات کلیدی + bloggers wanted

کلمات کلیدی + submit an article

کلمات کلیدی + want to write for

کلمات کلیدی + contribute

کلمات کلیدی + become an author

کلمات کلیدی + guest post by

کلمات کلیدی + now accepting guest posts

 افرادی را پیدا کنید که پست های مهمان را به صورت منظم منتشر کنند و سعی کنید در همان وب‌سایت هایی که در گذشته داشته اید، مشارکت داشته باشید. نمونه پروفایل نویسنده Kristi Hines را در نظر بگیرید. از پروفایل Google Plus او، بر روی "About" کلیک کنید، سپس به قسمت مشارکت کنندگان بروید، جایی که می توانید لیستی از تمام وب‌سایت هایی که او مقالات خود را در آن قرار داده است را مشاهده کنید. این روند را با سایر عوامل تاثیرگذار تکرار کنید، و فرصت های بی پایان برای انتشار محتوا در وب سایت های شخص ثالث پیدا خواهید کرد.

از رسانه های اجتماعی برای پیدا کردن گزینه های دیگر نیز استفاده کنید.

در توییتر، "پست مهمان"، "مقاله مهمان" یا "نویسنده مهمان" را جستجو کنید. از Topsy برای اتومات کردن روند و تنظیم هشدارهایی که می خواهید برای کلمات کلیدی پیگیری کنید استفاده کنید. هنگام انتشار یک مقاله مهمان، همیشه مطمئن شوید که در پروفایل های رسانه های اجتماعی خود لینک شده اید. اگر کسی از پست شما لذت ببرد، به راحتی می تواند مقالات آتی مشابه شما را دنبال کند.

4.جاسوسی کردن در رقبایتان 

اگر در مورد گرفتن ترافیک ارگانیک بیشتر جدی هستید، به روز بودن با استراتژی های بازاریابی آنلاین رقبا اصلیتان اجباری است. شما باید بر رقبای خود در رسانه های اجتماعی جاسوسی کنید و از تکنیک های لینک سازی و یا کسب درآمدشان، و نیز روش های بازاریابی محتوای آنها استفاده کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد:

هنگامی که رقبا محتوای جدید خود را در وب‌سایت خود منتشر می کنند، خودتان را برای هشدار آماده کنید. در خبرنامه های الکترونیکی شان شریک شوید و یا در رسانه های اجتماعی آنها را دنبال کنید. یکی دیگر از راه های هوشمند دیگر برای رسیدن به محتوای جدید، ایجاد یک هشدار Google برای کلمه کلیدی "site: yourcompetitor.com" است. برای مثال، اگر رقیب من TechCrunch باشد، می توانم هشدار Google را با استفاده از کلمه کلیدی: site: techcrunch.com تنظیم کنم.

بدانید رقبایتان چه زمانی و چه بک لینک هایی ایجاد یا کسب کرده اند.

این به شما کمک می کند که بهترین بک لینک های آنها را تکرار کنید و بهتر بفهمید که آنها از چه روش هایی برای تبلیغ وب‌سایت خود استفاده می کنند. اگر آنها از طریق وبلاگ نویسی مهمان لینک ها را دریافت می کنند، سعی کنید نویسنده یک وب‌سایت مهمان در همان وب‌سایت شوید. اگر بیشتر لینک های آنها از بررسی وبلاگ ها می آید، با آن وبلاگ نویسان تماس برقرار کنید و از آنها درخواست کنید تا ابزار شما را تست کنند. در نهایت، ممکن است آنها یک انتقاد در مورد آن بنویسند.

ابزار مورد علاقه من برای جاسوسی رقبا بک لینک هایی است به نام Monitor Backlinks .این به شما اجازه می دهد که چهار عدد از مهمترین رقبای خود را اضافه کنید. از آن به بعد، شما یک گزارش هفتگی که حاوی تمام لینک های جدید میباشد را دریافت میکنید. داخل ابزار، شما می توانید در مورد این لینک ها درک بیشتری داشته باشید همچنین می توانید آنها را با توجه به ارزششان و سایر معیارهای سئو مرتب کنید.

با استفاده از این تکنیک، من می توانم به راحتی فرصت های ایجاد لینک جدید را مشخص کنم. با Monitor Backlinks، من می توانم تمام بک لینک های وب‌سایت خودم را که کسب درآمد می کنند را پیگیری و دنبال کنم. هر بار که کمپین های ساخت لینک های من موفق می شوند، می توانم تمام بک لینک های جدیدی را که در داشبوردم دریافت کردم را ببینم. 

5.ایجاد لینک های داخلی

 لینک های داخلی یک عامل کلیدی برای اجرای یک وبلاگ موفق هستند. آنها link juice را قبول میکنند و شما می توانید از انکر تکست (anchor texts) خود استفاده کنید. شما می توانید با یک ساختار لینک داخلی خوب، به کاربران کمک کنید تا براحتی از طریق وب سایت خودتان و افزایش کلی تجربه کاربری به مسیر خود ادامه دهند.

ابزارهایی وجود دارند که می توانند به طور خودکار لینک های داخلی را در وبلاگ شما ایجاد کنند، مخصوصا اگر شما Wordpress را اجرا می کنید، اما شما باید این را به صورت دستی انجام دهید. Matt Cutts  مایکروسافت توصیه میکند که مدیران وب‌سایت تعداد لینک های داخلی خود را برای قابل استفاده بودن و سئو در هر صفحه زیر 100 نگه دارند.

6.محتوای خود را ارتقا دهید 

محتوای خوب بک لینک های شما را دریافت نمی کند مگر اینکه بدانید چگونه آن را به درستی ترویج دهید. شما باید به بیرون بروید و برای ارتقا پیدا کردن مقالات خوبتان ارسال ایمیلتان را توسعه دهید. یکی از بهترین استراتژی ها برای انجام این کار، تماس با وبلاگ نویسان یا وب‌سایت هایی است که در هر هفته یا هر ماه در حال اجرا هستند. باز هم، شما می توانید از گوگل و جستجو برای درخواست هایی مانند کلمه کلیدی + roundup استفاده کنید. مطمئن شوید که به مراتب برای دیدن نتایج فقط از هفته یا ماه گذشته، انتخاب می کنید.  سپس با مدیران وب تماس بگیرید و یک مقدمه خوب در وب‌سایت خود به آنها ارائه دهید. با ارسال پیام خود، یک لینک به یکی از بهترین ناظران یا راهنمایان ارسال کنید. اگر آنها منابع شما را مفید ببینند، ممکن است در دور بعدی هفتگی خود به شما لینک بک بدهند. این وبلاگ نویس ها به طور مداوم به دنبال محتوایی خوب و عالی هستند، بنابراین آنها قطعا می خواهند از شما بشنوند.

همچون تکنیک های دیگر، اطمینان حاصل کنید که از ارتباط خود با هر وب مستر به وسیله درخواست لینک مستقیما سوء استفاده نکنید.

7. نوشتن تصدیق نامه(testimonial)

یک روش آسان برای به دست آوردن لینک های با کیفیت، نوشتن تصدیق نامه برای وب‌سایت هایی است که از آن استفاده می کنید. شما فقط چند دقیقه صرف خواهید کرد و براحتی می توانید یک لینک از صفحه اصلی یک وب‌سایت معتبر کسب کنید. تا زمانی که شما مشتری آن محصول هستید، احتمال زیادی وجود دارد که بتوانید یک لینک در تغییر یک تصدیق نامه دریافت کنید.

لیستی از ابزارهایی که در حال حاضر استفاده می کنید را تهیه کنید و در مورد بخش تصدیق نامه خود در وب‌سایت مورد نظر بحث کنید.

8. تماس با خبرنگاران و وبلاگ نویسان مهم 

برای دریافت لینک های وب‌سایت خود، باید این کلمه را در مورد کسب و کارتان گسترش دهید. و چه راهی بهتر از ایمیل دادن به روزنامه نگاران و عاملان وموثر برای انجام این کار؟ پیدا کردن آدرس ایمیل شخصی ممکن است چالش برانگیز باشد، اما هیچ دلیلی برای تضعیف آن وجود ندارد. اینجا چگونگی پیدا کردن آدرس ایمیل هرکسی وجود دارد:

بیش از 90 درصد آدرس های ایمیل در نشریات و وب‌سایت ها از این قرار است: john@website.com یا sjohn@website.com یا smith.john@website.com.بنابراین، سعی کنید زمینه خود را به طور مستقیم به این ایمیل ها ارسال کنید. اگر فرمت های بالا کار نمی کنند، از ابزارهایی مثل Voilanorbert، Thrust.io یا Emailfinder.io استفاده کنید. فقط نام فردی را که میخواهید تماس بگیرید و وب سایتی که او برای آن کار می کند را، وارد کنید.

همچنین شما می توانید پیام خود را با استفاده از رسانه های اجتماعی، با Google Plus یا Linkedin ارسال کنید.

همچنین در نظر بگیرید که هر موضوعی باید کوتاه و هدف‌مند باشد. هیچ کس زمانی طولانی برای ایمیل های طولانی و کسل کننده از غریبه ها ندارد.

9. هدیه دهید

بله، با کمک مالی به سازمان های بدون سود می توانید بک لینک ها را کسب کنید. این روش سریع و درست است. همه چیزی که شما باید انجام دهید این است که وب‌سایت ها را پیدا کنید، که هدایا را قبول کنند و به وب‌سایت هایی که کمک کرده اند، لینک بک دهد. به سادگی میزان کمکی که میخواهید انجام دهید و URL وب‌سایت خود را بنویسید و ارسال کنید.

بعضی  این وب سایت های نیازمند در جستجوی گوگل پیدا میشوند. این ها بعضی درخواست هایی هستند که معمولا نتایج خوبی میدهند:

contributors page + donate + کلمه کلیدی

donation + contributors + کلمه کلیدی

contributors page + کلمه کلیدی

10. مصاحبه کنید

مصاحبه های آنلاین در حال حاضر بسیار گرم، عالی همچنین یک راه آسان برای به دست آوردن بک لینک ها به وب‌سایت شما هستند. هنگامی که شما در جایگاه خود به قدرت میرسید، دعوت های مصاحبه ای زیادی را دریافت خواهید کرد، اما تا آن زمان، برای شروع، ابتدا باید شما اولین قدم را مهیا سازید. به دنبال وب‌سایت هایی که مصاحبه ها را انجام می دهند، بگردید و به آنها بگوئید که مایلید در آنها شرکت کنید و چه دانشی را میتوانید به اشتراک بگذارید.

نتیجه:

 کسب لینک های با کیفیت گاهی اوقات میتوانند چالش برانگیز باشند، اما شما با استفاده از منابع و روش های درست و مناسب، می توانید براحتی فرصت های ایجاد لینک را کشف کنید. در نهایت، به یاد داشته باشید که نگه داشتن لینک های شما همچون ساختار آنها بسیار مهم است. بنابراین، با استفاده از ابزارهایی مانند بک لینک های مانیتور، Ahrefs یا Majestic، گرفتن بک لینک های وب‌سایت خود را پیگیری کنید.

دیدگاه های کاربران

برچسب‌ها:

لینک سازی