تصاویر با حق امتیاز محدود در طراحی سایت

دسته‌بندی: نکات طراحی سایت

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 969

تصاویر با حق امتیاز محدود در طراحی سایت

دسته دیگر از سرویس های عکاسی تجاری، سرویس هایی با حق امتیاز محدود می باشند. در این گونه عکس برداری تجاری هزینه با توجه به این که حجم کار، تعداد افراد بیننده عکس و مدت زمانی که از عکس استفاده می کنید به چه مقداری می باشد تعیین می گردد و می توان به میزان قابل توجهی از سایر سرویس ها گران تر باشد. عکس های موجود در مجموعه هایی که حق امتیاز محدود دارند معمولا دارای کیفیت بالایی می باشد. با توجه به اینکه شرکت مسئول در زمینه نظارت بر حقوق امتیاز میداند چه کسی در حال استفاده از این تصاویر است احتمال اینکه رقبای مشتریان شما بصورت همزمان همان تصویر را در طراحی وب سایت های خود ارائه دهند بسیار کم است.

با توجه به وجود مقادیر انبوهی از تصاویر با حق امتیاز مجانی ممکن است احتمال استفاده هم زمان دو مشتری از یک عکس مشابه بسیار بعید به نظر برسد،اما این رویدادی می باشد که برای دو شرکت Dell و Gateway پیش آمد.هر دو کمپانی تولید کننده رایانه از تصویر یک دختر دانشجو در سایت خود استفاده نمودند که باعث شرمندگی این دو کمپانی شد.هر چند هزینه اضافی برای تصاویر با حق امتیاز محدود می تواند از مواجه شدن مشتریان شما با این حوادث جلوگیری کند،استفاده انحصاری شما تضمین شده نیست.اگر بخواهید که مطمئن شوید که فرد دیگری از عکس مورد نظر شما استفاده نمی نماید بهتر است که از عکاسان حرفه ای استفاده نمایید.

استفاده از افراد حرفه ای

اگر قصد دارید برای انجام کارهای وقت گیر پروژه خود از یک عکاس حرفه ای استفاده کنید، حتما کسی را انتخاب کنید که سابق عکاسی تجاری و کاری را که شما انتظار انجامش را دارید داشته باشید.

بهترین راه برای یافتن یه عکاس تجاری حرفه ای،شهرت او در میان طراحان می باشد. اگر شرکتی را می شناسید که از عکس برداری های حرفه ای استفاده کرده است درباره عکس ها و تجاربشان بپرسید اما اگر کسی را نمی شناسید که از وی اطلاعات کسب کنید،می توانید به یک انجمن محلی عکاسان حرفه ای مراجعه کنید.در آمریکا سایتی عکاسان تجاری آمریکا قرار دارد و برای جستجو عکاس بسیار مناسب می باشد. بسیاری از عکاسانی که در لیست APA قرار دارند،زندگی نامه و سوابق کاریشان قرار داده شده است می توان در مورد توانایی آنها ایده بهتری دریافت نمایید.

برای اینکه بدانید در هزینه ها کاملا شفاف عمل کرده باشید باید در نوشتن پیشنهاد کاد دقت بالایی داشته باشید و بسیار دقیق باشید و جزییات هر عکسی را می خواهید گرفته شود در قرار داد ذکر نمایید. همچنین اگر قرار بر این می باشد که عکاس خارج از محیط استدیو عکس برداری انجام دهد محل عکسبرداری را مشخص کنید و امکاناتی مانند مدل ها،لباس ها و ... را فراهم آورید تا بتوانید در صورت امکان همه عکس ها را یک روزه تحویل بگیرید. مزد عکاسان حرفه ای که به دو صورا روزانه و نیمروز کاری محاسبه می شود که دستمزد عکاس حرفه ای روزانه با توجه به وضعیت بازار و تجربه آنها متفاوت می باشد و عکاسان حرفه ای دارای حق امتیاز و شرایط استفاده از اثر را دارد. برخی در صورت استفاده از کارشان در انتشارات تجاری مبلغی را برای حق امتیاز درخواست می کنندوتعداد کمی از این عکاسان نیز حق امتیاز عکس هایی را می گیرند که متعلق به خود می دانند و برای هر بار استفاده از آن عکس هزینه ای دریافت می کنند.در صورت امکان باید برای کسب مالکیت و حق استفاده کامل از عکس ها تلاش و چانه زنی کنید ولی باید بدانید که این گونه قرار دادها گرانتر خواهند بود. بدون توجه به منبعی که شما تصاویر لازم را از آن تهیه می کنید،چه سایت های حاوی عکس های مجانی یا از طریق عکاسان حرفه ای، نظر نهایی در مورد تصاویر تهیه شده را مشتری باید بدهد.هر چند که انتخاب مناسب ترین عکس برای نمایش دادن شرکت مشتریان بر عهده شماست ولی ممکن است نظر شما با نظر مشتری یکسان نباشد.همیشه و هر وقت نیاز بود برای عقب نشینی کردن و پذیرفتن تغییرات آماده باشید. تا زمانی که کارهای خوبی ارائه دهید و از منابع قانونی برای تهیه تصاویر مورد نیازتان استفاده کنید حاصل زحماتتان را خواهید دید و مشتریان شما راضی خواهند بود.

دیدگاه های کاربران