مقدمه ای بر طراحی وب سایت موفق

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 2012

مقدمه ای بر طراحی وب سایت موفق

تعامل+سازمان دهی+فرم+محتوا+عملکرد=طراحی سایت

با ترکیب این عناصر می‌توانید وب سایتی را طراحی کرده معدود افراد قادر به ایجاد آن هستند. چرا که موفقیت مستلزم آن است که کیفی از مهارتها را در اختیار داشته باشیم. شرکت ها باید مهارت های داخلی خود را تحت کنترل در آورند یا از آژانس های تخصصی در طراحی سایت استفاده کنند در این فصل به بیان عوامل موفق در این زمینه می پردازیم.

 توانمندی

 این ویژگی باید در تمامی وبسایت ها وجود داشته باشد. چرا که مطابق با قانون ناتوانی و تبعیض یک ضرورت قانونی به حساب می آید. طراحی توانمند از کاربران معلول سایتهای کاربرانی که دارای معلولیت حرکتی هستند حمایت می‌کند. همچنین این طراحی به کاربران دیگر کمک می کنند با طیفی از مرورگرهای وب و با استفاده از ابزارهای مختلف همچون تلفن همراه یا پی دی ای ها سایت دسترسی پیدا کنند و در زنده بهینه‌سازی موتورهای جستجو هم کمک می کند.

طراحی کاربر محور و قابلیت استفاده

 بازی کنندگان یک سایت کاربر پسند می تواند. اطلاعات مورد نیاز خود را جستجو کنند و تجربه رضایت بخشی داشته باشد و این عملیات خود را بطور موثر کامل کند طراحی وب سایت کاربر محور ضرورتی است که  اطمینان می‌دهد وب سایت مورد نظر با نیازمندیهای بازی کنندگان مطابقت دارد اقدام کلیدی در این خصوص عبارت است از شناسایی سوژه های مناسب گشت و گذار مشتریان و محتوای مورد نظر.

معماری اطلاعاتی و قابلیت یافتن

 تحلیل و طراحی سیستم دارای ساختار سالم و نامگذاری محتوا در سربازه ها و پیمایش برای کمک به قابلیت جستجو از طریق پیمایش استاندارد و جستجو در سایت ضروری است.

بهینه سازی موتور جستجو

 اگر بهینه سازی موتور جستجو در طراحی سایت و در سیستم های مدیریت محتوا لحاظ نگردد ربات های جستجو نمی توانند در میان محتوا به نمایش کنند و به این ترتیب ارتباط صفحات مختلف مشخص می ماند.

 استانداردهای وب مطابق با استاندارد جهت ایجاد پایداری در روش کد گذاری و نمایش سایت ها در مرورگر های مختلف به گونه ای که از طریق کنسرسیوم وب جهانگرد جهان گستر اعلام می گردند.

پیگیری جهت ارائه نتایج تجاری

 طراحی شما باید به گونه ای باشد که بر محتوای خاص و  سفرهایی که در سایت انجام می‌پذیرد. تاکید کند داشته باش سفرهایی که در سایت انجام می‌پذیرد تاکید داشته باشد. سایت شما را به اهداف خودش برساند کاربران را نباید به گونه ای رها کرده ام به تمام محتوای سایت دسترسی داشته باشند. بعد که ارزشمندترین محتوای سایت باید اولویت بندی شود این کار مشابه کار سوپرمارکت این است که برای ارتقای محصول خاص از روش حرفه‌ای استفاده می کنند همچنین به مطالعه روانشناسی جذب مشتری نیز توجه داشته باشید و محتوا پیام و طراحی بصری درج شود که بر ادراک مشتریان تاثیر گذار باشد.

طراحی بصری

 تجربه یک برند وب سایت در ذهن ها باقی نمیماند مگر آنکه طراحی بصری آن محرک مدل و با آنچه بازدید کننده از برند مرتبط انتظار دارد مطابقت داشته باشد.

 تحلیل وب

 تحلیل سفرهای بازی کنندگان می توانند به بهبود پیمایش و حرکت به سوی اهداف به مختلف سایت کمک کند.

نیازمندی های قانونی

 باید مالکان سایت بررسی کنند آیا از بسیاری از قوانین مربوط به کنترل حضور وب پیروی می‌کنند یا خیر.

فرآیند برنامه ریزی و بهبود بازاریابی از طریق اینترنت

 که از اهداف مختلف سازمانی پشتیبانی می کند قرار گیرد و برای حصول اینستا با دیگر کانالهای فروش یکپارچه و دائما بررسی شود و بهبود پیدا کنند.

دیدگاه های کاربران