آیا دقت سئو در لینک های داخلی است ؟(قسمت اول)

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 1127

آیا دقت سئو در لینک های داخلی است ؟(قسمت اول)

این هفته قصد داریم کمی درباره لینک های داخلی و ساختار لینک های داخلی گفتگو کنیم . اکنون ، این هیجان انگیزترین چیز در دنیای سئو سایت نیست ، اما چیزهایی هست که شما باید آنها را درست متوجه شوید که درک اشتباه در آن میتواند باعث بسیاری از مشکلات شود .

ویژگی های لینک های داخلی

بیایید با صحبت راجع به چیزهایی که درباره لینک های داخلی درست است شروع کنیم . لینک های داخلی ، زمانی که من آن عبارت را میگویم ، منظورم این است که لینکی در وب سایت وجود دارد ، بگذارید ABC.COM را اینجا بگویم ، که به صفحه ای در همان سایت لینک شده است ، بنابراین اینجا ، به صفحه ی دیگر در ABC.COM لینک شده است . البته در واقع  این صفحه مسیرهای رفت و امد من است . بنابراین شما میتوانید ببینید من از A به B با انکر تکست "shiping rout  " لینک میکنم .

ایده ی لینک داخلی در ابتدا برای هدایت بازدیدکنندگان از یک مکان به مکانی دیگراست ، برای اینکه آنها نیاز دارند از یک نقطه روی سایتتان به نقطه ی دیگرحرکت کنند نمایش داده میشود .

آنها فقط در لینک های داخلی با آنها متفاوتند ، در کدهای html ، شما در همان دامنه ی بنیادی میتوانید نشانه گذاری کنید . در نسخه های اولیه ی اینترنت ، همه چیز خیلی مهم نیست ، اما برای سئو ، بسیار مهم است به این علت که لینک های خارجی بسیار متفاوت از لینک های داخلی رفتار میکنند . با این حال نمی توان گفت که لینک های داخلی قدرت و یا توانایی تغییر رتبه بندی ، تغییر الگوها و تغییر چگونگی یک موتور جستجو در سایت شما را ندارند . این چیزی است که ما در گفتگو به آن نیاز داریم.

1- انکر تکست (anchor text) چیزی است که میتواند مورد توجه قرار بگیرد . موتورهای جستجو به طور کلی ، اهمیت آن را به حداقل رسانده اند اما مطمئنا چیزی است که برای لینک های داخلی وجود دارد .

(انکر تکست یا Anchor Text به کلمه ای گفته میشود که قابل کلیک کردن داشته باشد)

2- موقعیت مکانی بر روی صفحه واقعا خیلی اهمیت دارد ، درست همانطور که در لینکهای خارجی صورت میگیرد . لینک های داخلی ، لینک های داخلی تقریبا بیشتر اوقات درجهت یابی وفوترها به طورخاص ویژگیهایی در اطراف دارند که میتواند مشکل ساز باشد.

اینها اساسا زمانی است که گوگل به طور خاص دستکاری ها را در ساختار لینک داخلی ملاحظه می کند ، به ویژه مواردی مانند قرار دادن انکر تکست (anchor text ) در تمام لینک های داخلی که سعی در رتبه بندی صفحات با قرار دادن لینک در پایین تمامی صفحات دارید و سپس اشاره به تلاش برای بازی و دستکاری که، گوگل از آن نفرت دارد. در واقع، مجازات الگوریتمی برای این نوع دستکاری وجود دارد ، و ما می توانیم آن را به طور مستقیم مشاهده کنیم .

ما در واقع تست هایی را انجام می دهیم که در آن مشاهده می کنیم که این نوع لینک های غنی با متن متصل به فوترها در جانمایی ها متوقف می شود و سپس از بین بردن این سایت فهرست میشود ، هرچند نمیخواهیم بگوییم فهرست میشود ، بگذارید بگوییم ، شما آن را انجام دهید گوگل هم این مجازات را بسیار سریع به حالت عادی باز می کند ، که این خیلی خوب است. بنابراین اگر شما به خوبی رتبه بندی نمی کنید و دوست دارید آن را انجام دهید ، "اوه نه، رند، من این کار را انجام داده ام"، شاید آن را بردارید . رتبه بندی شما ممکن است درست باشد . عالیه .

3- مشخصا هدف لینک انتقال از یک مکان به مکان دیگر

4- اهمیت صفحه لینک شده ، در واقع این یک پیغام بزرگ با لینک های داخلی است . بنابراین به طور کلی این موضوعی است که اگر یک صفحه در وب سایت شما دارای تعداد زیادی لینک خارجی است ، به آن اشاره شده است ، آن قدرت را به دست می آورد و توانایی بیشتری برای تولید آن دارد ، نه به اندازه لینک های خارجی ، بلکه کمی از قدرت رتبه بندی و نفوذ با لینک دادن به صفحات دیگر. بنابراین اگر دو صفحه در سایت شما به خوبی لینک داده شده باشد ، باید مطمئن شوید که از آن ها به صفحات سایت خود پیوند داده شده که الف) نیاز به آن دارد و ب) درواقع برای کاربران شما مفید است . این راهنمای دیگری است که ما در مورد آن صحبت خواهیم کرد .

5- ارتباط  لینک ، بنابراین اشاره به صفحه راه های حمل و نقل من از یک صفحه در مورد موضوعی  دیگر از اطلاعات ، به طور کلی عالی است . با توجه به آن که در صفحه غذای سگ من ،  حس خوبی را ایجاد نمیکند . به استثنای مواردی که من در مورد حمل و نقل مواد غذایی سگ به طور خاص صحبت می کنم ، به نظر می رسد که استفاده از برخی متن ها کم است ، و موتورهای جستجو می توانند از روی آن به خوبی انتخاب کنند .

6- اولین لینک در صفحه . بنابراین این موضوع بیشتر از نظر انکر تکست ( anchor text ) مورد نظر است ، درست همانطور که برای لینکهای خارجی انجام می شود . اساسا ، اگر شما در یک دسته از سایت های مختلف به این صفحه لینک شوید ، گوگل معمولا، (حداقل در تمام آزمایشات ما تا کنون) ، تنها اولین انکر تکست (anchor text) را حساب میکند . بنابراین اگر من شش لینک مختلف در اینجا داشته باشم و اولین لینک بگوید "اینجا کلیک کنید" ، "اینجا کلیک کنید" انکرتکست (anchor text) است که گوگل اعمال خواهد کرد ، نه "اینجا کلیک کنید" و "مسیرهای حمل و نقل" و "حمل و نقل". این لینک های بعدی زیاد مهم نیستند.

آیا دقت سئو در لینک های داخلی است ؟(قسمت دوم)

آیا دقت سئو در لینک های داخلی است ؟(قسمت سوم)

دیدگاه های کاربران

برچسب‌ها:

لینک سازی