آیا نسبت متن به کد (Text to HTML) مهم است؟

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 297

آیا نسبت متن به کد (Text to HTML) مهم است؟

نسبت متن به کد (Text to HTML) چیست؟

هر وبسایت دارای مقدار مشخصی کد مخفی و زیرساخت و مقدار مشخصی متن منظم در ظاهر وب سایت است.

نسبت متن به کد (text to HTML)

به میزان یک متن در یک صفحه طراحی وب سایت نسبت به کد نوشته شده برای نمایش همان صفحه اشاره میکند.

چگونگی محاسبه نسبت متن به کد (text to HTML) 

خیلی ساده است. شما می توانید به صورت دستی  آن را چک کنید، به سادگی نگاهی به چگونگی نمایش متن در صفحه خود در مقابل کد (HTML) (لینک ها، عنوان ها، تصاویر و غیره) بیاندازید.همچنین می توانید از یک ابزار رایگان استفاده کنید و آن را به صورت خودکار بررسی کنید. بررسی کننده های این نسبت معمولا متن را از پاراگراف ها و انکرتکست را  از کد استخراج می کنند و سپس نسبت محتوا را بر اساس  الگوها محاسبه می کنند. سپس آن را به نسبت x٪ در مقابل Y٪ می رساند.

بهترین نسبت برای متن یا کد چقدر است؟ 

 وقتی صحبت از نسبت متن یا کد یک صفحه می آید، باید بسیار متعادل باشد.برای مثال وب سایت های فلش و  وب سایت های با انیمیشن را ببینید: آنها عالی هستند، واقعا زیبا و جذاب ، اما از آنجایی که آنها هیچ متن واقعی را شامل نمیشوند، هیچ کس آنها را انتخاب نمی کند. هنگامی که نسبت متن / کد پایین است، وب سایت در موتورهای جستجو (گوگل، یاهو و بینگ) بیشتر نامرئی و غیرقابل مشاهده به نظر می رسد.برای تغییر این جنبه بسیار مهم به مراتب ، نسبت  باید حداقل 10٪ برای متن و 90٪ یا کمتر برای کد (HTML) باشد. در حالت ایده آل، داشتن متن بیشتر بهتر است. به یاد داشته باشید که در حال حاضر، در سال 2014، گوگل و سایر موتورهای جستجو شروع کردند به تمرکز بر روی محتوای سایت ها، بنابراین برای کسب تغییری بهتر در رتبه بندی بالاتر در SERPs، ضریب متن باید بالاتر باشد.

 با این روش، موتورهای جستجو قادر به شناسایی انواع محتوا در وب سایت شما خواهند بود و وب سایت شما را در موتورهای جستجو قابل مشاهده میکنند.

 یک نسبت متن به کد( Text to HTML ) خوب در همه جا بین 25 تا 70 درصد است. این درصد، نسبت متن قابل مشاهده، در مقایسه با عناصر کد HTML، تصاویر و دیگر اطلاعات غیر قابل مشاهده است.

ممکن است متوجه شده باشید که بسیاری از وب سایت هایی که دارای رتبه بالایی در نتایج گوگل هستند، معمولا محتوای قابل مشاهده زیادی در خود دارند. این موضوع پس از انتشار آپدیت جدید گوگل به اسم پاندا که اهمیت بیشتری برای محتویات سایت‌ها قائل شده است، بیشتر از قبل جلوه می‌کند.

 چگونه نسبت متن به کد (Text to HTML) بر روی SEO تاثیر می گذارد؟ 

 نسبت متن به کد ( Text to HTML ) یک عامل رتبه بندی مستقیم برای موتورهای جستجو نیست، اما بر روی پارامترهای زیادی تاثیرگذار است که شامل بهترین روش های سئو در موتورهای جستجو میشود، بنابراین ممکن است به طور غیر مستقیم در رتبه بندی بالاتری قرار بگیرید.

 این عوامل مرتبط عبارتند از:

 اهمیت بازدیدکنندگان:

صفحات وبی که محتوای متن بالاتری نسبت به کد(HTML) دارند به نظر برای افراد قابل فهم‌تر و خواناترهستند.به نظر می رسد که این سایتها به جای موتورهای جستجو برای بازدیدکنندگان ساخته شده، بنابراین این قضیه در نظر موتورهای جستجو بسیار مهم است.تجربه کاربری بهتر: نسبت متن به کد (Text to HTML) این امکان را فراهم میکند که تجربه کاربری بهتری را به وجود آورید، که تجربه کاربری بهتر تبدیل به یک عامل فاکتورگیری برای رتبه بندی در گوگل و سایر موتورهای جستجو میشود.

افزایش سرعت بارگذاری:

کد کمتر این را نشان می دهد که هر کد غیر ضروری و اضافی را از صفحات خود حذف کرده اید. این باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت شما می شود که این تجربه کاربری بهتری را نشان می دهد و مجددا عامل کسب رتبه بهتر در موتور جستجو به صورت قابل توجهی میشود.

ایندکس شدن بهتر صفحات:

کدهای تمیزتر و نسبت متن بالاتر ایندکس کردن سایت شما را برای موتورهای جستجو سریع و راحت تر می‌کند.  

چگونه می توان یک صفحه با نسبت متن به کد(Text to HTML)بالاتری ایجاد کرد؟ 

 نکته کلیدی برای بهینه سازی وب سایت این است که آن را با توجه به تجربه کاربری طراحی کنید. برای بهینه سازی نسبت متن به کد(text to HTML) و افزایش تجربه کاربر، نکات زیر را رعایت کنید:   

 1. بررسی کنید که کدهای (HTML) شما معتبر باشند

2 همه کدهای غیر ضروری را حذف کنید

3. فضاهای سفید خالی و زیاد را حذف کنید

4. از نوارها و جدول بندی ها اجتناب کنید

5.توضیحات اضافه را در کدنویسی حذف کنید

6. فقط در صورتی از جداول در طرح خود استفاده کنید که ضروری باشد

7. از CSS برای یک ظاهر وب سایت و طراحی قالب استفاده کنید

8.  تصاویر خود را بهینه کنید

9. تصاویری غیر ضروری و اضافی را حذف کنید

10. فقط در صورت لزوم از کدهای جاوا اسکریپت و فلش استفاده کنید

11. حجم صفحه خود را کمتر از 300 کیلوبایت نگه دارید

 12. هر متنی را که برای بازدیدکنندگان قابل مشاهده نیست را حذف کنید

دیدگاه های کاربران