جاوا اسکریپت و سئو (قسمت دوم)

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 130

جاوا اسکریپت و سئو (قسمت دوم)

چگونه مطمئن شویم که Google و سایر موتورهای جستجو میتوانند محتوای شما را دریافت کنند

1. تست 

راه حل محبوب برای حل و فصل جاوا اسکریپت احتمالا چیزی را حل نمیکند.

ارائه گوگل با تجربه مشابه به عنوان جستجوگر، سناریو مورد نظر گوگل است.

گوگل برای اولین بار در ماه مه 2014 اعلام کرد که می تواند " طراحی وب را بهتر (به عنوان مثال جاوا اسکریپت) درک کند". کارشناسان صنعت پیشنهاد دادند که گوگل می تواند قبل از این اعلامیه راهکار جاوا اسکریپت را خالی کند.تیم iPullRank در سال 2011 دو بخش بزرگ را در این زمینه ارائه داد: Googlebot کروم است و Googlebot چطور هوشمند هستند؟

گوگل آدام آدتت می تواند جاوا اسکریپت را خالی کند و DOM را در 2015 تأیید کند. بنابراین، اگر شما می توانید محتوای خود را در DOM ببینید، شانس مطالب شما توسط Google تجزیه می شود.  اخیرا Bartosz Goralewicz یک آزمایش را انجام داد که ترکیبی از کتابخانه ها و فریم ورک های مختلف جاوا اسکریپت را برای تعیین نحوه تعامل Google با صفحات انجام داد.در نهایت نشان داد که Google قادر به تعامل با بسیاری از اشکال جاوا اسکریپت است و چارچوب خاصی را برجسته می کند که شاید چالش برانگیز باشد. جان ملودر حتی یک گروه جستجوی جاوا اسکریپت (از آنچه که خوانده ام، نسبتا درمانی است) را آغاز کرده است.  همه این مطالعات شگفت انگیز هستند و تا زمانیکه نگرانی دارند و نقش پیشگیرانه ای را ایفا میکنند به آنها کمک می شود. با این حال، قبل از اینکه تعیین کنید که نشستن راه مناسبی برای سایت شما است، توصیه می کنم با آزمایش کمی با بخش های خاصی احتیاط کنید.  

 " گلوله یک آزمایش تجربی است با هدف یادگیری آنچه که کار می کند و مطابق با سه معیار است: باید کم هزینه، کم خطر و بدون حواس پرتی باشد ... 10Xers از گلوله برای تجربی اعتبار کاری که در واقع کار می کنند استفاده می کنند. بر اساس اعتبار تجربی، آنها منابع خود را برای آتش زدن توپ بکار می برند، و بازده زیادی از شرط های متمرکز را فراهم می سازند.

"  تحقیق و بررسی را از راه های زیر انجام دهید:

 1. تأیید کنید که محتوای شما داخل DOM ظاهر می شود.

2.  یک زیر مجموعه از صفحات را آزمایش کنید تا ببینید آیا Google می تواند آن محتوا را فهرست کند. • نقل قول ها را از طریق محتوای خود چک کنید • با گوگل بازگردید و ببینید آیا محتوای ظاهر می شود.

 • fetch با گوگل ظاهرا در زمان وقوع اتفاق می افتد. این یک آزمون عالی برای بررسی اینکه آیا Google قادر خواهد بود محتوای شما را ببیند و یا اینکه آیا شما در جاوا اسکریپت خود را در robots.txt مسدود کرده اید یا نه. اگرچه Fetch با گوگل فریب خورده است، این نقطه شروع خوبی است. 

• نکته: اگر شما در GSC تایید نشده اید، ابزار Fetch و Render را به عنوان هر ابزار ربات Technicalseo.com را امتحان کنید. پس از اینکه همه اینها را آزمایش کردید، اگر چیزی کار نکرد و موتورهای جستجو و رباتها در حال تلاش برای فهرست کردن و به دست آوردن محتوای شما هستند؟ شاید شما در مورد جایگزین موتورهای جستجوی (DuckDuckGo، فیس بوک، LinkedIn، و غیره) نگران باشید یا شاید شما اطلاعات فراوانی را که باید توسط سایر رباتها، مانند کارتهای خلاصه توییتر یا برچسب های فیس بوک Open Graph مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد، مورد بررسی قرار دهید. اگر هر کدام از این ها در آزمایش شناسایی شده باشد یا خود را نگرانی معرفی کنند، یک تصویر لحظه ای HTML ممکن است تنها تصمیم باشد.  

  1. HTML SNAPSHOTS

HTML SNAPSHOT چیست؟

 Snapshots HTML یک صفحه به طور کامل رندر شده (همانطور که ممکن است در DOM دیده شود) است که می تواند به موتورهای جستجوگر رجیستر شود (فکر کنید: نسخه HTML استاتیک DOM). گوگل Snapshots HTML را در سال2009 معرفی کرد، در سال 2015 آنها را به نمایش گذاشت (اما هنوز هم آنها را پشتیبانی می کند) و در اواخر سال 2016 آنها را به عنوان یک عنصر جهت «اجتناب» در نظر گرفتند. Snapshots HTML موضوع جنجالی با گوگل است.   اگر موتورهای جستجو (یا سایت هایی مانند فیس بوک) نمیتوانند جاوا اسکریپت را درک کنند، بهتر است یک تصویر لحظه ای HTML را بازگردانید تا محتوای خود را نمایه نشود و درک نداشته باشید. در حالت ایده آل، سایت شما اشکال تشخیص عامل کاربر را در سمت سرور اهرمی می کند و تصویر لحظه ای HTML را به ربات بازگرداند.   

 توصیه ها  

با توجه به تصاویر فوری HTML، باید توجه داشته باشید که Google این پیشنهاد AJAX را نادیده گرفته است. اگرچه گوگل از نظر فنی هنوز از آن حمایت می کند، اما گوگل توصیه می کند از آن اجتناب شود. بله، گوگل ذهنیت خود را عوض کرد و اکنون می خواهد همان تجربه را به عنوان کاربر دریافت کند. این مسیر معقول است، زیرا اجازه می دهد که ربات بتواند تجربیات بیشتری نسبت به تجربه کاربر داشته باشد.  عامل دوم توجه به خطر پنهان شدن است. اگر تصاویر لحظه به لحظه در HTML نشان داده شود که تجربیات صفحه را نشان نمی دهند، این یک خطر اشتباه است.   "تصویر لحظه ای HTML باید دارای محتوای مشابهی باشد که کاربر نهایی در یک مرورگر می بیند. اگر این مورد نباشد، ممکن است آن را مخفی نگه داریم." 

- برنامه های کاربردی Google AJAX Crawling FAQs

  مزایا

  عکسهای HTML دارای مزایایی هستند:

1-دانشی که موتورهای جستجو و خزنده قادر به درک تجربه خواهند بود. o برخی از انواع جاوا اسکریپت ممکن است برای گوگل برای درک و فهمیدن(همچنین به صورت واضح به نام AngularJS 2) سخت است.

2-سایر موتورهای جستجو و خزنده ها (فکر می کنید: بینگ، فیس بوک) قادر به درک تجربه هستند. o Bing، در میان موتورهای جستجوگر دیگر، اعلام نکرده است که می تواند بارها و بارها جاوا اسکریپت را مرتب کند. Snapshots HTML ممکن است تنها راه حل برای سایت جاوا اسکریپت باشد.   

نهفتگی سایت 

 هنگامی که مرورگرها یک سند HTML دریافت می کنند و DOM را ایجاد می کنند ، همانطور که در سند HTML ظاهر می شوند، اکثر منابع بارگذاری می شوند. این به این معنی است که اگر شما یک فایل بزرگ در بالای سند HTML خود داشته باشید، مرورگر اولین بار فایل را فوق العاده بارگذاری می کند.  مفهوم مسیر رندرینگ گوگل این است که بارگیری کاربر را در اسرع وقت، که می تواند به = " همه چیز را از قبل دریافت در برابر کاربر، ASAP" بارگذاری کند. 

 مسیر رندر انتقادی - بهینه سازی رندر به صورت پیش فرض ASAP: 

 با این حال، اگر شما منابع غیر ضروری یا فایلهای جاوا اسکریپت را مسدود کرده اید، آن توانایی بارگذاری صفحه را مسدود می کند.به این معنی است که جاوا اسکریپت شما را قادر می سازد که ظاهر شود، به طوری که سریعتر بارگذاری شود .  

رندر-مسدود کردن جاوا اسکریپت - راه حل 

اگر شما نتایج سرعت صفحه خود را تجزیه و تحلیل (از طریق ابزارهایی نظیر Page Speed Insights Tool، WebPageTest.org، CatchPoint، و غیره) کنید . در تعیین اینکه یک مشکل رندر جاوا اسکریپت وجود دارد،سه راه حل بالقوه در اینجا وجود دارد:

1. Inline: جاوا اسکریپت را در سند HTML اضافه کنید.

2.  Async: جاوا اسکریپت را ایجاد کنید (به عنوان مثال، attribute "async" را به تگ HTML اضافه کنید). 

3. بازنشانی: قرار دادن جاوا اسکریپت کمتر در داخل HTML.  !!! نکته مهم: مهم این است که درک کنیم اسکریپت ها باید به ترتیب اولویت بندی شوند. اسکریپت هایی که برای بارگذاری محتوای فوق می بایست استفاده شوند باید اولویت بندی شوند و نباید آنها را تعویض کرد.همچنین، هر اسکریپتی که فایل دیگری را ارجاع می دهد، تنها پس از بارگیری فایل ارجاع شده می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اطمینان حاصل کنید که با تیم توسعه خود نزدیک شوید و تأیید کنید که هیچ تجربه ای برای تجربه کاربر وجود ندارد.  پندهای دوستانه خزنده ها و موتورهای جستجو بهترین کار را انجام می دهند که جاوا اسکریپت خود را اجرا و تفسیر کند، اما این تضمین شده نیست.اطمینان حاصل کنید که محتوای شما قابل خواندن، قابل دستیابی و در حال ایجاد انسداد زمان تأخیر در سایت نیست. کلید = بر اساس نتایج هر وضعیتی را که نیاز به آزمایش دارد ، راه حل های بالقوه را ارزیابی کنید.

 

دیدگاه های کاربران