تاکتیک های اسپم سئو محلی، کار می کنند (قسمت اول)

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 1172

تاکتیک های اسپم سئو محلی، کار می کنند (قسمت اول)

چگونه می توانید با آن مبارزه کنید

 

سالهاست گفته ام که اگر با اسپمرها در نتایج محلی مشکلی دارید، فقط می توانید صبر کنید. در واقع منظورم این است که اگر گوگل در مورد حذف اسپم و مجازات کسانی که اسپمر های معمولی هستند مواظب باشد، میبینیم که اغلب آنها سریع حذف می شنوند، درست است؟

در عین حال مواردی وجود دارد که اسپم حذف شده است، به نظر می رسد این ها به سرعت ثابت نمیشوند، به صورت دائم ماندنی نیستند و این بسیار رایج است.در حقیقت، آنها کمتر به نظر می آیند. بنابراین امروز، لحن خودم را تغییر میدهم تا توجه بیشتری به مسائل مربوط به اسپم داشته باشم با توجه به این که مردم اصطلاحات تجاری Google My Business را مختل کردند و هنوز هم به پیروزی در SERPs ادامه میدهند.

مشکلات بسیار شایع و پرسروصدا هستند. من شنیده و دیده ام که بسیاری از نمونه های کسب و کارهای قانونی و درست فقط برای کسب رتبه بندی بهتر و سریع تر برای کلمات کلیدی شان، نام تجاری خودشان را عوض کردند.

مشکل دیگر این است که گوگل MapMaker را در پایان ماه مارس خاتمه می دهد. ویرایش ها همچنان مجاز خواهند بود، اما باید از طریق Google Maps ساخته شوند. اگر گوگل درمورد برندهای معروف در جستجوی محلی جدی باشد، آنها نیاز دارند از طریق الگوریتم جستجوی محلی خودشان، آن را تقویت کنند. برای بعضی از مردم، این خیلی بد است که آنها در واقع از گوگل شکایت دارند. به عنوان مثال، در 13 ژانویه 2017، همانطور که توسط جوی هاوکینز(Joy Hawkins) گزارش شده است، یک گروه چهارده نفره از قفل سازان گوگل، یاهو(Yahoo) و بینگ(Bing) از لیست های اسپم جعلی شکایت کردند.

در حالی که برخی از تغییرات -مانند به روز رسانی Possum- به نظر می رسد به طور کلی تاثیر مثبتی داشتند، مشکلات ریشه ای (مانند لیست تجارت های چندگانه) و بسیاری از مسائل دیگر هنوز در اکوسیستم جستجوی محلی وجود دارد.و دیگر روش های فنی و غیر اسپمی وجود دارد که البته کاربران نتایج Google را دستکاری میکنند. بیایید به چند نمونه از اینها نگاه کنیم.

همه آنها اسپم نیستند.

کسب و کارها با دستورالعمل های GMB و دستکاری نتایج میخواهند بیشتر باقی بمانند.

بیایید به یک مثال از یک وکیل مدافع شخصی در بازار دنور(Denver) نگاه کنیم. به تازگی، وقتی در جستجوی یک وکیل محاکمه ای بودم، این نتایج را یافتم: نگاهی به نتایج لیست # 2، تحت عنوان "وکلای دادگاه دنور". من در ابتدا فکر می کردم این اسپم بود و می خواستم آن را گزارش کنم، اما من مجبور شدم ابتدا وظیفه خود را انجام دهم. برای شروع، نیاز داشتم با جستجو در نام های تجاری رسمی، تحقیق کنم که در واقع این فهرست اسپم باشد. من وب سایت آنها را نگه داشتم، نام تجاری در لوگوی آنها واقعا "وکلای دادگاه دنور" است.

این باعث جذب من شد، بنابراین تصمیم گرفتم ببینم که آیا آنها از آرم فریبنده ای برای تبلیغ نام تجاری خود استفاده می کنند و یا این نام تجاری واقعی آنها است.

من وب سایت وزیر امور خارجه کلرادو را چک کردم و کمی نیز در آن کاوش کردم. پس از چند دقیقه، نام تجاری قانونی ثبت شده را از طريق پورتال جستجوی آنلاین آنها پیدا کردم. تاریخ تشکیل این نهاد 2008/7/7 بود، به نظر میرسد که آنها برای استفاده از آن نام برای مدت زمان خاصی برنامه ریزی کرده بودند .

همچنین تاریخچه فهرست MapMaker آنها را مرور کردم تا ببینم این تغییر چه زمانی انجام شد و اینکه ثبت نام تجاری آن را منعکس کرد. من دیدم که در 10 اکتبر سال 2016، لیست کسب و کار MapMaker خود را برای نشان دادن نام تجاری جدید به روز کردند.

پس از تمام اینها، تصمیم گرفتم که یک گام بیشتر بردارم و کسب و کار را فرابخوانم. وقتی که من این کار را انجام دادم، متصدی خودکار آنها همراه با "با تشکر از شما برای تماس با وکلای دادگستری دنور" پاسخ داد، که نشان می دهد این نام تجاری قانونی آنها است.

من حدس می زنم که، طبق دستورالعمل های کسب و کار من در Google، این می تواند درست مطرح کرد. آنها می گویند:

"نام شما باید نام تجاری واقعی کسب و کار شما را منعکس کند، همان طور که مغازه، طراحی سایت، لوازم التحریر و ... به صورتی که مشتری میشناسد، استفاده می شود. نمایش دقیق نام تجاری شما به مشتریان کمک می کند تا کسب و کار شما را آنلاین و به راحتی پیدا کنند."

اما این برای دیگران چه معنایی دارد؟

اخیرا Gyi Tsakalakis این تصویر زیبا را در توییتر از یک SERP با سه تجارت که از کلمات کلیدی خود در نام کسب و کار خودشان استفاده کرده بودند به اشتراک گذاشت:

به نظر می رسد آنها بیشتر و بیشتر برجسته هستند، زیرا مردم می بینند که آنها چه کاری می کنند.

اینجا مثال دیگری است

اگر با دقت نگاه کنید، هر روزه نام کسب و کار های بیشتری را با کلمات کلیدی و مکانی آنها پیدا می کنید.

در اینجا یک مورد جالب از یک کسب و کار (که در دنور واقع شده است) که ممکن است سعی در استفاده از جستجوهای Near Me داشته باشد، همانطور که توسط مت لاکاستا(Matt Lacuesta:) به آن اشاره شده است:

آیا شما فکر می کنید این کسب و کار می خواست جستجو Near Me در دنور را رتبه بندی کند ؟ شاید این فقط یک تصادف است با این حال خنده دار است.

 

دیدگاه های کاربران