تاثیر تعداد کارکتر محتوا بر سئو

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 130

تاثیر تعداد کارکتر محتوا بر سئو

وقتی به نوشتن متن برای وبلاگ و پست های رسانه های اجتماعی می پردازیم، بسیاری از بازاریابان تعجب می کنند: "اما محدودیت کاراکتر چیست؟" این یک سوال اصلا ساده نیست - گاهی اوقات، توسط پارامترهای تعیین شده توسط کانال های خاصی پاسخ داده می شود. و در موارد دیگر نیز، این مسئله بیشتر به یک حالت ایده آل اشاره میکند.

 به عنوان مثال، شما احتمالا می دانید محدودیت کاراکتر برای توییت 140 است، اما آیا می دانستید که در واقع طول ایده آل کمتر از آن است؟در حالی که ما قبلا درباره بهینه سازی محتوای واقعی شما نوشته ایم، فکر کردیم که جمع آوری تعداد محدودیت های کاراکتر  برای کانال های مختلف آنلاین، همه در یک جا، مفید خواهد بود.

در پایین، شما یک راهنمایی دقیق تر برای محدودیت های کاراکتر و شمار کاراکتر ایده آل برای پست های وبلاگ، فیس بوک، توییتر، LinkedIn، Instagram، SnapChat و یوتیوب خواهید دید.     

طول و تعداد کاراکتر برای همه چیز در اینترنت

1) پست های وبلاگ 

مرجع سریع: 

• طول پست: 2100 کلمه

• عنوان: زیر 60 کاراکتر

• شرح Meta: زیر 155 کاراکتر  

پست (Post Body)

 هنگامی که حرف از طول ارسال پست های وبلاگ می آید، چند مورد متفاوت برای بررسی وجود دارد. بعنوان مثال: 

  •  به طور متوسط، پست با میانگین زمان خواندن هفت دقیقه بیشترین توجه را داشته است. ·        
  • طبق تحقیقات انجام شده در سال 1990، میانگین زمان خواندن سریع بزرگسالان انگلیسی معمولا  300 کلمه در هر دقیقه ذکر شده است. ·        
  •  در ارزیابی برای خواندن، طول ایده آل پست 2100 کلمه است. ·        
  •  با تحقیقی که قبلا توسط serpIQ انجام شده، نشان می دهد که به طور متوسط 10 نتایج برتر بیشتر جستجوهای گوگل بین 2032 تا 2416 کلمه است.

این بدان معنی است که این تعداد کلمه ایده آل می تواند اهداف خوانایی و سئو سایت را حل کند. به علاوه، هنگامی که به وبلاگ خودمان در مورد ترافیک طبیعی نگاه کردیم، متوجه شدیم که متن شیرین آن 2،250-2،500 کلمه بود.

اما این فقط پست است - اجازه دهید نگاهی به بخش های دیگری از متن که شامل پست کامل وبلاگ است بیاندازیم.

عنوان 

طول عنوان شما بستگی به اهداف شما و جایی که ظاهر می شود دارد.با SEO شروع کنیم.

آیا می خواهید رتبه بندی این پست واقعا در جستجو خوب باشد؟

به نظر می رسد که با ابعاد هر ورودی در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) ارتباط دارد. برای گوگل، عناوین جستجو معمولا در طول 600 پیکسل قرار می گیرند - اندازه گیری Moz قادر به نمایش 50-60 کاراکتر اول از تگ عنوان است. بنابراین، اگر شما نمی خواهید عنوانتان در نتایج جستجو قطع شود، بهتر است آن را کمتر از 60 کاراکتر نگه دارید. اما زمانی که شک دارید، می توانید طول توضیحات متا و عنوان خود را با استفاده از این ابزار مفید از SEOmofo بررسی کنید، یا می توانید از ابزار title tag preview tool در Moz استفاده کنید.سپس، عنوان خود را برای به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی بهینه سازی کنید.  مثلا در توییتر، هر توییت دارای حد مجاز 140 کاراکتر است - با این حال، اگر شامل یک تصویر باشد، جزء محدودیت حساب نمی شود. اما در نظر داشته باشید که حتی URL کوتاه شده حدود 23 حرف طول می کشد - که شما را با حدود 116 کاراکتر برای عنوان ترک می کند. در تجزیه و تحلیل مان در HubSpot، دریافتیم که عنوانهای بین 8 تا 12 کلمه به طور متوسط بیشترین اشتراک گذاری توییتر را دریافت میکنند، در حالی که عنوان های با 12 یا 14 کلمه بیشترین لایک در فیس بوک را دریافت میکنند.

توضیحات متا(Meta) 

یک متا تگ به نشان HTML مربوط می شود که محتوای یک صفحه وب را توضیح می دهد.این توضیحات کوتاهی است که در SERP مشاهده میکنید تا "پیش نمایش" صفحه مورد نظر را ببینید.

Moz می گوید که به نظر می رسد گوگل اغلب متا تگ ها را (که بعضی اوقات به عنوان snippet نامیده می شوند) تقریبا پس از دو خط متن متوقف می کند، هرچند حدس هایی وجود دارد که تگ های عنوان، بر اساس تعداد پیکسل ها است. در هر صورت، حدود 160 کاراکتر است، هر چند این خروجی خاص توصیه می کند آن را در 155 نگه دارید. باز هم، شما می توانید طول متا تگ توضیحات و عنوان خود را با این ابزار دستی از SEOmofo بررسی کنید.

2) فیس بوک

مرجع سریع:

 • به روز رسانی وضعیت: حداکثر 63،206 کاراکتر | طول ایده آل 40 کاراکتر  

• ویدئو: حداکثر 120 دقیقه | طول ایده آل دو دقیقه 

به روز رسانی وضعیت 

محدودیت کاراکتر فیس بوک در به روز رسانی های وضعیت 63.206 است.با این حال، این به دور از حالت ایده آل است. گوروهای اجتماعی حدود 40 عدد را پر می کنند. به نظر می رسد این داده ها توسط رتبه BuzzSumo از صفحه فیس بوک HubSpot حمایت میشود. " اما چرا به طور خاص 40؟ در حالت ایده آل، Hunersen می گوید: " شما می خواهید از کپی در وضعیت به روز رسانی استفاده کنید تا زمینه را برای هرچه که به آن لینک کرده اید، فراهم کنید." به گفته او، کپی از وضعیت به روز رسانی خود به اندازه کپی در متا تگ یا توضیحات متا زمانی که لینک را در پست خود قرار می دهید، مهم نیست. پست های رسانه های اجتماعی نیز متا داده های خود را دارند. او میگوید "اغلب، مردم به تصویر مقاله و سپس به طور مستقیم به عنوان متا و توضیحات متا برای فمیدن سرنخ متن نگاه می کنند."بسیاری از مردم نمی دانند شما می توانید آنها را تغییر دهید." حتی در فیس بوک، هنوز هم بهتر است که متا تگ خود را به کمتر از 60 کاراکتر و 155 برای توضیحات متا نگه دارید.برخی از منابع موجود به افرادی که با برنامه نویسی آشنا هستند، اجازه می دهند تا با شمارنده کاراکتر های ابرداده اجتماعی مانند این الگوها بازی کنید. اگر  شما یک توسعه دهنده هستید، توصیه میکنیم که آن را کوتاه و شیرین تر نگه دارید.

ویدئو(Video)

در حالی که فیس بوک حداکثر 120 دقیقه برای فیلم ها اختصاص می دهد ، ما توصیه ای برای پست کردن فیلمی به اندازه 2دقیقه نمیکنیم، مگر اینکه یک فیلم ویژه تمام وقت برای فیلمبرداری از رسانه های اجتماعی داشته باشید.بر اساس تحقیق انجام شده توسط Wistia، - حتی یک دقیقه طولانی تر از آن، کاهش قابل توجهی از بینندگان را نشان می دهد." تحقیقات نشان میدهد، تقاضا و درخواست تا دو دقیقه طول می کشد، به این معنی که ویدیوی 90 ثانیه ای توجه بازدیدکنندگان را به اندازه یک ویدئو 30 ثانیه ای جذب میکند."بنابراین "اگر شما ویدیو های کوتاه میسازید، نیاز به تنش در  تفاوت چند ثانیه ندارید. فقط زمان آن را در دو دقیقه نگه دارید. "  با این حال، طول مطلوب می تواند بسته به موضوع متفاوت باشد. Hunersen می گوید: "اگر شما چیز جذابی را به عنوان BuzzFeed و Refinery29 بگذارید، می توانید آن را تا پنج دقیقه طولانی کنید." صرف نظر از زمان ویدیو شما، Hunersen به ما یادآوری می کند که تمام فیلم های فیس بوک بدون صدا شروع می شوند، به این معنی که کاربران باید تصمیم آگاهانه ای را برای متوقف کردن پیمایش از طریق فیدهای خود و غیرفعال کردن ویدیو بسازند. فیلم های فیس بوک باید از لحاظ ظاهری قانع کننده باشند، صحنه ها را بدون صدا بسازند، همچنین به اندازه کافی جذاب باشند تا کاربر را جذب تماشا کنند.

دیدگاه های کاربران