9 اشتباه رایج در طراحی وب سایت (قسمت اول)

دسته‌بندی: نکات طراحی سایت

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 880

9 اشتباه رایج در طراحی وب سایت (قسمت اول)

یکی از مهم ترین مسائلی که باید در طراحی وب سایت مد نظر داشته باشید ، تست و آزمایش وب سایت می باشد. تست و آزمایش وب سایت ، به معنای تست کیفیت استفاده از کاربران وب سایت می باشد. هر فردی ، طراحی های مورد علاقه خود را می پسندد. همه کاربران وب سایت ها دوست دارند تا خیلی راحت بتوانند از وب سایت استفاده کنند و نیازی به یادگیری مهارت های خاص در زمینه جستجوی مطالب مورد نظر نداشته باشند. تست وب سایت ها بر مبنای چندین عامل صورت می گیرد. کاربری که از وب سایت شما بازدید می کند ، تمایل دارد تا خیلی سریع با محیط کاربری وب سایت شما ارتباط برقرار کرده و خیلی سریع و راحت بتواند مطالب مورد نظر خود را در وب سایت شما جستجو کند و سریع سراغ اصل مطلب برود. کارآیی استفاده از وب سایت خیلی مهم است. کاربران باید یاد بگیرند که چگونه از وب سایت برای یافتن مطالب خود استفاده کنند. کاربران خیلی عجول هستند. آن ها می خواهند تا سریع هدف خود را پیدا کنند. حتی کاربرانی که قبلا هم از وب سایت شما استفاده کردند، باید به خاطر داشته باشند که قبلا چگونه خود را با محیط کاربری وب سایت تطبیق داده و از چه طریقی مطالب مورد نظر خود را جستجو کردند. این کار به موفقیت وب سایت شما کمک می کند. این فرآیند در ذهن افراد می ماند. کاربران می دانند که وب سایت قبلی چه مشکلاتی داشته است. اما آیا این خطاها ،خیلی زیاد و جدی هستند یا بالعکس خیلی به چشم نمی آیند. خوب بالاخره کاربران وب سایت از وب سایت شما استفاده کردند و این شما هستید که باید میزان رضایت کاربران خود را ارزیابی کنید. آیا آن ها از وب سایت شما رضایت دارند یا خیر؟ کاربران باید از کار با وب سایت شما لذت ببرند. اگر شما نمی توانید رضایت کاربران خود را جلب کنید ، باید مشکل خود را پیدا کرده و وب سایت خود را مورد بررسی قرار دهید. بعضی از طراحان وب سایت ، وب سایت خود را تضمین می کنند و شما این کار را انجام ندادید. من در اینجا به رایج ترین خطاهای کاربران در طراحی وب سایت اشاره می کند. در اینجا 9 مشکل کاربردی که وبسایتها معمولا با آن روبرو هستند و برخی از راه حلهای توصیه شده برای هر یک از آنها است.

چند اشتباه رایج در طراحی وب

در این مقاله به اشتباهات شایع در طراحی وب اشاره می شود و راه حل هایی نیز برای آنها پیشنهاد می شود. این مقاله منبع خوبی برای پیشگیری از یک سری اشتباهات در طراحی وب و نکات ریزی می باشد که ظاهرا ممکن است برای شما مهم نباشد ولی تاثیر زیادی داشته باشد.

لینک های ریز و کوچک

لینک ها برای این ساخته شده اند که روی آنها کلیک شود. باید طوری در صفحه قرار بگیرند که کاربر آنها را راحت ببنید و بتواند کلیک روی آنها کند. به بخش هایی که با قرمز مجزا شده اند توجه کنید:

دلیل اصرار ما به لینک های قابل تشخیص و بزرگ تر تنها این است که کاربر باموس می خواهد به سادگی هر جا را که می خواهد کلیک کند، نه روی موس و دست خود تمرکز کند تا روی لینک بتواند کلیک کند.

صفحه گذاری با هدف اشتباه

هنگامی باید از صفحه گذاری استفاده نماییم که در یک صفحه اطللاعات، تصاویر و محتوای زیادی داریم و اگر همه را یک جا استفاده کنیم صفحه خیلی طولانی می شود و خیلی دیر لود می شود و کاربر را خسته می کند در این هنگام از صفحه گذاری کردن محتوا، استفاده می نماییم.

هیچ راهی برای تماس وجود نداشته باشد!

یکی از مهمترین بخش های یک وب سایت داشتن بخش تماس با سایت است که هر کاربر بتواند به راحتی با سایت تماس داشته باشد و سایت باید با مخاطبان خود ارتباطات قوی ای برقرار نماید.

9 اشتباه رایج در طراحی وب سایت (قسمت دوم)

دیدگاه های کاربران