نوشتن محتوای خوب در طراحی سایت

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 270

نوشتن محتوای خوب در طراحی سایت

این که شما هزاران دلار در ساخت یک وب سایت سفارشی صرف کرده باشید یا از یک موضوع وب سایت موجود در بازار استفاده کنید، در نهایت باید به روش تولید محتوای خوب استفاده کنید. 

 این یک وظیفه برجسته ای است، که در راه وب سایت کاملا جدید شما زندگی می کند. برای بسیاری از مشتریان ما نوشتن محتوا به راه خیلی باریک پروژه، و نمایشگاه نهایی تبدیل می شود. 

اجازه دهید به شما درباره ی چندین پروژه توسعه وب سایت که در راه ایجاد محتوا متوقف شده اند، نگرشی بدهم:

 • وب سایت مرکز تماس(تماس محور)

- پروژه تا 2 ماه به تعویق افتاد.• وب سایت شرکت حقوقی # 1 - پروژه تا 4 ماه به تاخیر افتاد.• وب سایت شرکت نرم افزار - پروژه به مدت 6 ماه به تأخیر افتاد.

• وب سایت شرکت حقوقی

- پروژه تا 9 ماه به تعویق افتاد.

• وب سایت تولید کننده خودرو

- پروژه 13 ماه به تعویق افتاد.   در بیشتر مواقع، تمام این مشتریان عجله داشتند، و به ما نیز نیاز داشتند که طراحان آن را با عجله طراحی کنند تا بتوانند شروع و آغازی سریع داشته باشند.  با وجود این حس اظطراری، همه آنها زمانی که به مرحله نوشتن محتوای وب سایت وارد شدند، متوقف شدند.

چرا نوشتن محتوای وب سایت خیلی سخت است؟

دلایل متعددی برای تاخیر پروژه وجود دارد، اما در طول این سالها متوجه شدم محتوا در این باره برجسته تر است و تقریبا می توان آن را به چند دلیل ساده مختصر کرد: 

• محدودیت های زمانی

یک محتوای خوب زمان زیادی می گیرد تا برنامه ریزی، نوشته و ویرایش شود. همه شرکت های ذکر شده در بالا دارای کارکنان با "شغلی واقعی" هستند. که شغل واقعی آنها (که درآمد ملموس را به دست می آورند) در همان رابطه میباشد. به همین دلیل است که من برخی از مشتریان خود را به مشتریان دیگر می دهم و نگرانی خود را به حداقل می رسانم. هنگامی که آنها از حد مجاز برای من بیشتر میشوند، من تبدیل به همسری برای کار می شوم و شروع میکنم به سرزنش و عیب جویی از آنها.

 

• انتظارات غیر واقعی

- بسیاری از افراد انتظارات غیر واقعی برای خود تعیین می کنند. آنها فکر می کنند که تولید محتوا برای کل وب سایت چند ساعت طول می کشد، در صورتی که واقعا چند هفته طول می کشد. این فرض نادرست موجب سرخوردگی و ناامیدی مشتریان و همچنین موجب تعویق آن می شود.  

• فقدان یک برنامه

- نشستن پشت کامپیوترتان بدون یک برنامه بی فایده است. محتوای وب سایت فقط کافی نیست. شما باید نوعی برنامه ریزی و طرح داشته باشید. مهم ااین است که آنچه را که لازم دارید برای نوشتن، برنامه ریزی کنید، و بدانید چرا باید آن را بنویسید، و برای چه کسی می نویسید. هنگامی که شما به چه چیزی ، چرا، و چه کسی پاسخ دهید، محتوا شروع به شکل گیری می کند و صرفا موضوع محتوا و  افکار شما منظم میشود. 

 • عدم تطابق(نامتناسب بودن) محتوا و اسناد

در مورد ملزومات خودرو در بالا، آنها وظیفه نوشتن محتوای وب را به کارمندانی که کمی درباره محتوای خود می دادند اختصاص دادند. از آنجایی که آنها دانش محدودی داشتتند، آن سایت به طور مداوم متوقف شد. کارمند بالاخره پرچم تسلیم را بالا گرفت و به وضوح بیان کرد که نمیتواند این موضوع را خوب توضیح دهد، زیرا دانش او بسیار محدود است. این شرکت مجددا بخش نوشتن محتوا را مجددا به شخص دیگری اعطا کرد و نویسنده جدیدی این صفحات را تولید کرد.

• ناتوانی در نوشتن

بعضي افراد متن متناقضی را ایجاد می کنند که هیچ معنایی ندارند. آنها جملات را از بروشورهای قدیمی که متناقض هستند و یا از ذهنشان به صورت تصادفی، کپی می کنند و یک صفحه وب همپوشانی ایجاد می کنند. هر کسی در نوشتن تبحر ندارد و خوب نیست و افکار خردمندانه اولین نشانه این کار است. 

چگونه شما در محتوا نویسی ماهر می شوید؟

نوشتن محتوای وب سایت جامع چالش برانگیز و سخت است، اما غیر ممکن نیست. با برنامه ریزی، تمرکز و تخصیص منابع مناسب می توانید محتوای عالی ای را ایجاد کنید که خوانندگان و بازدیدکنندگان وب سایت را جذب می کنید.

• شروع با یک برنامه ریزی

- قبل از انجام هر کاری، محتوای وب سایت موجود خود را از طریق یک نقشه سایت، نقشه بندی کنید. تصمیم بگیرید که چه چیزی تاریخ گذشته است و باید برداشته شود، سپس تصمیم بگیرد و بفهمید که چه فایده ای برای شما دارد. اگر متوجه نمیشوید که چه چیزی کم است، خودتان را در جایگاه مشتری یا مشتری احتمالی قرار دهید. از خودتان بپرسید که آنها چه چیزی میخواهند بدانند، و کسب دید کامل از اینکه شما کی هستید، به چه کسی خدمت می کنید و چه کاری انجام می دهید. پیشنهادات فروش خود را به نمایش بگذارید و از پاورپوینت خود به عنوان یک استارتر برای آنچه که معمولا در جلسه فروش مقدماتی صحبت می کنید استفاده کنید. در مورد سوالاتی که مردم وقتی برای اولین بار با شرکت شما تماس می گیرند می پرسند فکر کنید.مهمتر از همه، مطمئن شوید که نقشه سایتتان مطابق با کلمات و عبارات هدفمند شماست. من همه مشتریان را تشویق می کنم که از کشف کلمات کلیدی (برای سئو) برای هدایت روند پردازش محتوا استفاده کنند. اگر شما یک نقشه سایت با کلمه کلیدی متمرکز ندارید، باید به یک مشاور سئو مراجعه کنید.

 

• کار را به شخصی درست و ماهر اختصاص دهید

- درک کنید که هر کسی نمی تواند بنویسد. آنها ممکن است نمایندگان فروش، استادان، و یا برنامه نویسان نرم افزار باشند، اما ممکن است در نوشتن محتوای وب بی استعداد باشند. اگر آنها در آن افتضاح هستند، خودشان نیز از آن میترسند. این نوع افراد را برای نوشتن مطالب اختصاص ندهید. به جای اینکه آنها را به نقشی تبدیل کنید که در آن موفق نخواهند شد، با آنها مصاحبه کنید و وظیفه واقعی نوشتن را به یک نویسنده واقعی اختصاص دهید. یا شخص دیگری  که دارای استعداد طبیعی برای نوشتن است را استخدام کنید.

  • استفاده از زبانی آشنا و راحت با مشتری
  •  طبیعی است اگر بخواهید با اصطلاحات علمی خود صحبت کنید و نه با زبان بازدیدکننده.

شرکت هایی که در محیط B2B به فروش می رسند، محتوای آنها را با نام محصولات خود و اصطلاحات داخلی می نویسند. آنها نتوانستند در مورد آنچه مردم برای محصولات و خدمات مشابه استفاده می کنند فکر کنند. شما می توانید محصول خود را "XYZ Gizmology" بنامید، اما مشتری آینده نگر شما آن را "نرم افزار حقوق و دستمزد" می نامد. به استثنای داشتن نام تجاری وبسایت، افراد برای جستجوی جزییات، XYZ را جستجو نمی کنند. آنها در جستجوی نرم افزار حقوق و دستمزد هستند. اطمینان حاصل کنید که محتوای شما از نرم افزار حقوق و دستمزد استفاده می کند تا مردم بتوانند شما را از طریق موتورهای جستجو پیدا کنند و درک کنند که چه چیزی تولید می کنید و چه کاری انجام می دهید.

• نوشتن محتوای قابل خواندن

- پیش از آن به بیانیه وزارت بهداشت مراجعه کنید و آن را بخاطر بسپارید، زیرا این داستان زندگی واقعی بود. Joe ، ریاست محترم ما، رییس این شرکت بود. او خردمند و بسیار خنده دار بود و دانش بسیار خوبی از ارائه محصولات داشت. متاسفانه هیچ کس غیر از Joe همیشه نمی توانست آنچه را که نوشت را درک کند.او از شرایط غیر طبیعی استفاده کرد و مفاهیمش در سطحی بسیار بالاتر از آنچه که برای وب سایت مورد نیاز بود، بود. به محض اینکه محتوای Joe را بازنویسی کردیم، وبسایت ما روشن شد. میزان دفع مشتری کاهش یافت و وب سایت شروع به تولید و فروش نهایی بسیاری کرد. محتوا Joe کاملا مفهومی بود، فقط قابل خواندن نبود. تبدیل این افکار به اطلاعات آسان و قابل خواندن همه چیزهایی بود که برای تبدیل گودال پول به درآمدی با جریان زیاد لازم بود.  

• از نمونه ها استفاده کنید

- در این پست متوجه شدید من از مثال هایی استفاده کرده ام که نمونه های واقعی مشتری و نمونه هایی از کار قبلی من را شامل میشدند. من این کار را انجام دادم زیرا آنها به نشان دادن چیزی که می خواستم به آن بپردازم کمک می کردند و مفهوم را با معنی بیشتری می رساندند.این اجازه می دهد خوانندگان برای ارتباط با پست وبلاگ راحت تر باشند همچنین ممکن است بحث من را به تجربیات زندگی خود مرتبط کنند.

محتوای وب سایت برای جستجو و تغییر ضروری است

محتوای وب سایت موثر یکی از مهمترین جنبه های توسعه یک پروژه است. بیشتر خوانندگان زمانی برای مبارزه با کپی وب ها ندارند، بنابراین شما باید این فرآیند را برای آنها آسانتر کنید.اطمینان از اینکه بازدیدکنندگان وب میتوانند به اطلاعات مناسب دسترسی پیدا کنند بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان وب سایت می توانند اطلاعات مهمی را بدست آورند همچنین  اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان وب سایت بتوانند بفهمند که چه کسی، چه چیزی و چگونه از نظر شما مهم و ضروری است. 

اگر شما در حال نوشتن مطالب وب سایتتان هستید، اجازه ندهید پروژه شما را از بین ببرد. کمک بگیرید. آن شخص می تواند عمه، همسایه یا یک ویرایشگر ماهر باشد. کسی را استخدام کنید، بنابراین سرمایه گذاری اولیه شما ماه ها و ماه ها در سرور توسعه ی شخصی شما نشسته است.ما به عنوان طراح وب سایت شما و یا مشاور سئو می توانیم محتوای شما را بهینه سازی  و وارد کنیم، اما در نهایت شما باید محتوا را تهیه کنید.ما طراحی وب سایت و توسعه پروژه را هدایت می کنیم، اما در نهایت شما واقعا این سرنوشت را کنترل می کنید.

دیدگاه های کاربران