آموزش دریافت ای نماد enamad

دسته‌بندی: نکات طراحی سایت

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 2185

آموزش دریافت ای نماد enamad

ای نماد یا همان نماد اعتماد الکترونیکی بر چسب دیجیتالی است که بر اساس قوانین و ضوابطی که تعیین کرده است از طرف مرکز توسعه تجارت الکترونیک و زیر نظر وزارت صنعت و معدن برای سایت های فروشگاهی می باشدو برای جلب اعتماد مشتریان تا با خیال آسوده خرید نمایند.

نماد الکترونیکی بصورت پیش فرض 5 ستاره طراحی شده است ولی در مجموع 2ستاره آن را میتوان دریافت کرد.

نماد اعتماد الکترونیکی موقت

برای سرعت بخشیدن به فرایند گرفتن نماد الکترونیکی بوده و سایت های فروشگاهی با در نظر گرفتن حداقل معیار مورد بررسی قرار میگیرد.(در حال حاضر بر روی سایت موجود نیست  و قابل دسترسی نمی باشد)

نماد اعتماد الکترونیکی دائم تک ستاره

با بررسی طراحی سایت فروشگاهی و قابلیت فروش آنلاین سایت،مرکز توسعه تجارت الکترونیکی این نوع سایت ها را ملزم به رعایت بعضی از نکات موجود در سایت کرده است که پس از اعمال تغییرات میتوانند برچسب را دریافت نمایند.

نماد الکترونیکی دو ستاره

SSL تمامی موارد این نوع، با نماد تک ستاره مشابه بوده،تنها تفاوت آن در نصب گواهی

بر روی سایت فروشگاهی بوده است؛که بیشتر جنبه حفاظتی دارد و برای امنیت دادن بیشتر انتقال اطلاعات بین سایت و بازدیدکنندگان را دارد.

برای گرفتن نماد الکترونیکی یا اینماد ابتدا باید در سایت مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اینماد ثبت اولیه در پرتال این سایت را انجام داد.که ثبت نام به دو صورت عادی و یا با

 انجام میگیرد؛که با داشتن این گواهی تضمین کننده امنیت شما برای SSL داشتن گواهینامه   

وارد کردن اطلاعات شخصی مناسب می باشد و باید دریافت نماد را به صورت حقیقی و حقوقی مشخص نمایید و در انتخاب آن باید دقت داشت زیرا که دیگر امکان اصلاح آن وجود ندارد.

بعد از ورود به سامانه به صفحه اعتبار سنجی پست الکترونیک  نمایش داده می شود و وارد پس الکترونیکی خود شده و ایمیلی را از مرکز دریافت می نمایید.اطلاعات لازم را با دقت کافی وارد می نمایید.ثبت نام اولیه تمام شده است و پس از آن ایمیلی دریافت خواهید کرد که در آن نام کاربری و گذر واژه مورد نیاز را برای ورود به سیستم را می دهد.

در مرحله بعدی تکمیل و ارسال درخواست نماد اعتماد الکترونیکی ،ارتباط با مرکز از طریق کارتابل شخصی خودتان امکان پذیر می باشد و در هر یک از مرحله از دریافت اینماد،موارد لازمه را به ایمیلتان فرستاده می شود.

پس از تکمیل و ارسال اطلاعات سایت شما مورد بررسی قرار میگیرد و اگر در بررسی آن مشکلی داشته باشد توضیحات آن به ایمیل شما ارسال میشود و برای رفع آن به کارتابل خود وارد می شویدو آنرا برطرف می نمایید و اگر مشکلی از نظر توسعه تجارت الکترونیکی نباشد شما می توانید اینماد خود را دریافت نمایید.

دیدگاه های کاربران