چند نکته مهم در شبکه های اجتماعی برای معرفی برند

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 1278

چند نکته مهم در شبکه های اجتماعی برای معرفی برند

امروزه یکی از راه ها برای معرفی برند خود طراحی سایت می باشد اما در کنار آن شبکه های اجتماعی نیز می باشد. در عصر امروز استفاده از شبکه های اجتماعی بسیار فراگیر و از ابزارهای قدرتمند می باشد و فرصت مناسبی را برای برند سازی کسب و کار،دسترسی و تعامل با مخاطبان را فراهم کرده اند.
برای حضور در شبکه های اجتماعی ابتدا باید هدف خود را مشخص نمایید و تصمیم بگیرید چه اشخاصی شما رو ببینند،چه گروه سنی، منطقه جفرافیایی، مرد یا زن بودن و... را مشخص نمایید.
بعد از مشخص نمودن هدف خود باید بدانید که کدام شبکه اجتماعی برای بازارتان مناسب می باشد. با وجود شبکه های اجتماعی فراوان مطمئنا دوست دارید در تمامی آنها فعالیت داشته باشید اما قطعا تمامی آنها برای کسب و کار شما مناسب نمی باشد.بنابراین شبکه اجتماعی متناسب با کسب و کارتان را انتخاب نموده و فعالیت خود را آغاز نمایید.
رنگ ها و تصاویر در برند سازی اهمیت بسیاری دارد.سعی داشته باشید تصویر صفحات پروفایل تان از طرح و رنگ ثابتی استفاده نمایید تا کاربران شما را بخاطر داشته باشند. چرا که اگر شما مدام در حال تغییر رنگ و طرح باشید ممکن است مخاطب فکر کند این صفحه برای شرکت های دیگری باشد.
زمان قرار دادن مطالب را مشخص نمایید. اگر انتشار کردن مطالب به طور نا منظم باشد و یا در طی روز جند پست را گذاشته شود مطمئنا مخاطب خود را از دست می دهید و یا حتی اگر در طول یک ماه پست نگذارید شما را فراموش می کنند. از مواردی دیگری که مخاطب خود را از دست می دهید اینکه محتوای پست به مخاطب مربوط نمی شود و یا مفید نمی باشد، پست را چندین بار تکرار نمایید.
سعی نمایید در پست ها خلاقیت و تازگی را بوجود آورید و از تصاویر استفاده نمایید، همچنین متن های کوتاه و مختصر و نیز از ویدیو های کوتاه تاثیر بسیاری در مخاطب دارد و به اشتراک گذاری اقدام می کند.
زمانی که پستی را به اشتراک می گذارید مدام تبلیغ نباشد، زمانی که مخاطب احساس می کند این پست فقط جنبه تبلیغی را دارد براحتی از آن عبور می کند و اشتیاقی به اشتراک گذاری آن ندارد.
در پست های خود از هشتگ، کلمات کلیدی و نام برند خود را استفاده نمایید. با این کار در جستجو افراد در شبکه های اجتماعی نشان نشان داده می شوید.

دیدگاه های کاربران