آغاز فروش آنلاین خودرو در دیجی کالا

اولین فروشگاه اینترنتی خودرو

هنوز مدت زیادی از شگفت زدگی کاربران اینترنت در ایران به علت آغاز فروش لباس، عطر و ادکلن و پوشاک آقایان و بانوان در فروشگاه اینترنتی دیجی کالا نگذشته بود که فروشگاه اینترنتی دیجی کالا از تاریخ 28 دی ماه 1395 فروش انواع اتومبیل را آغاز کرد، اقدامی شگفت آور که شاید کمتر کسی انتظار آن را از دیجی کالا داشت.

تصور کنید در خانه یا محل کار خود بنشینید و از طریق اینترنت اتومبیل مورد علاقه خود را انتخاب کرده، سفارش دهید و مبلغ آن را نیز به صورت آنلاین پرداخت نمایید.
اما هدف سایت دیجی کالا از افزودن تقریبا تمام مدل های اتومبیل دنیا به دسته بندی فروشگاهی خود چیست؟!!

فروشگاه اینترنتی خودرو

اینکه تصور کنیم دیجی کالا توانایی خرید تمام این مدل های اتومبیل ها و مدیریت فروش آنها را را دارد و کشور ما ظرفیت فروش چنین محصولاتی را به صورت آنلاین داراست، شاید تا حدی غیر واقعی و دور از دسترس به نظر برسد.
پس چه لزومی دارد که دیجی کالا با عکس برداری از تمام این محصولات، درج مشخصات فنی اتومبیل ها و تحلیل و بررسی تمام آنها در طراحی فروشگاه اینترنتی خود چنین پروژه ای را استارت بزند؟!!
تئوری های مختلفی در پاسخ به این سوالات در خصوص فروشگاه اینترنتی دیجی کالا وجود دارد که به چند مورد از آنها میپردازیم:


1 – فروشگاه اینترنتی اتومبیل: اولین ذهنیت و نظریه کاربران فضای مجازی کشور در خصوص این اقدام فروشگاه اینترنتی دیجی کالا این است که هدف از این اقدام فروشگاه اینترنتی دیجی کالا فروش آنلاین اتومبیل در ایران و تسخیر این بازار نسبتا خلوت میباشد.

2 – خبرسازی و کسب اعتبار: تصور عده ای دیگر از کاربران فضای مجازی کشور در خصوص فروشگاه اینترنتی دیجی کالا و طراحی سایت فروش اتومبیل این است که فروشگاه اینترنتی دیجی کالا به علت کسب شهرت بیشتر در بین مردم، خبرسازی و در نتیجه دریافت ورودی و فروش بیشتر برای وب سایت خود است که اقدام به طراحی بخش فروش خودرو در فروشگاه اینترنتی خود نموده است، این ذهنیت از سمتی به علت ناممکن و غیر واقعی نشان دادن امکان فروش آنلاین خودرو در این سطح درست به نظر میرسد و از جهتی دیگر به علت آغاز این بخش توسط دیجی کالا در سکوت خبری و به طوری که حتی در شبکه های اجتماعی خود فروشگاه اینترنتی دیجی کالا هم خبری در این خصوص اعلام نشد، اشتباه به نظر میرسد.

3 – تولید محتوا: شاید تا همین چند سال پیش کلمه فرشگاه اینترنتی، آنلاین شاپینگ، فروشگاه آنلاین و سئو کلماتی ناشناخته در بین مردم بودن اما با افزایش سرعت اینترنتی و آشنایی بیشتر مردم با خرید های اینترنتی و طراحی فروشگاه اینترنتی رقابت بین فروشگاه های اینترنتی هم بیشتر شد.

یکی از راه های رقابت بعد از طراحی فروشگاه اینترنتی، سئو و بهینه سازی سایت هاست، شاید برای شما هم پیش آماده که با جستجوی کلمات مشابه مثل: فروشگاه اینترنتی، طراحی فروشگاه اینترنتی، طراحی سایت و... سایت های مشابهی را به عنوان نتایج اول جستجوی خود در موتور جستجوگر گوگل دیده باشید. سایت های مشابه و فروشگاه های اینترنتی برای اول بودن در نتایج گوگل در کلمات مرتبط خود، با هم رقابت میکنند.

از ارکان اصلی این رقابت تولید محتوا میباشد. به این معنی که هر سایتی یا فروشگاه اینترنتی که محتوا بیشتر، مناسبتر و اختصاصی در مورد مطالب مختلف داشته باشد، ربات های گوگل امتیاز بهتری به آن سایت میدهند و در نتیجه رتبه بهتری در نتایج گوگل در کلمات مرتبط خواهند داشت. به این کار در طراحی سایت و طراحی فروشگاه های اینترنتی، سئو یا بهینه سازی سایت میگویند.

 

یکی از سناریوهای دیگر برای هدف دیجی کالا از افزودن امکان خرید خودرو در فروشگاه اینترنتی خود همین موضوع تولید محتوا، سئو و بهینه سازی در طراحی فروشگاه های اینترنتی است.

با همه این حدسیات باید منتظر بود و دید برنامه آینده فروشگاه اینترنتی دیجی کالا در طراحی سایت خود برای بخش خودرو چه خواهد بود.

 

موضوعات مرتبط: طراحی سایت دیجی کالا، طراحی فروشگاه اینترنتی، طراحی سایت اتومبیل، طراحی سایت، طراحی وب سایت، ایجاد سایت، ایجاد وب سایت

1395-10-29 18:33 اخبار

مشاوره رایگان جهت طراحی سایت؟