معیار های برتری در طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی بهترین فروشگاه اینترنتی حرفه ای چگونه باید باشد؟

طراحی فروشگاه اینترنتی امروزه از اهمیت بالایی در جهان برخوردار است، این عمر در کشور ما نیز طی چند سال گذشته مورد توجه قرار گرفته است.
شاید تا همین چند سال پیش میتوانستید با طراحی ساده ترین فروشگاه اینترنتی به اعداف درآمدی خود دست یایید، زیرا رقابت چندانی در بین فروشگاه های اینترنتی ایران وجود نداشت. اما در چند سال اخیر شرایط برای طرایی فروشگاه اینترنتی متفاوت شد.


طراحی فروشگاه اینترنتی در دنیای امروز یک کسب و کار حرفه ای محسوب میشود. به طوری میتوان با طراحی فروشگاه اینترنتی، به عنوان شغل اول روی این موضوع حساب کرد.

مهمترین بحث در طراحی فروشگاه اینترنتی رقابت میباشد. این رقابن میتواند شامل نحوه طراحی ، امکانات فروشگاه اینترنتی و شیوه های بازاریابی در طراحی فروشگاه اینترنتی باشد.
ازمهمترین ویژگی در طراحی فروشگاه اینترنتی سطح بالا میتوان به امکانات فروشگاه اشاره کرد. مواردی مانند سرعت عملکرد و گرافیک و ظاهر نیز از عوامل تاثیر گزار در طراحی فروشگاه اینترنتی هستند.

 

اما برای مجزا کردن بهترین طراحی فروشگاه های اینترنتی با فروشگاه های ساده و کم بازدید میتوان موارد زیادی را مورد بررسی قرار داد که یکی از آن موارد میتواند دسته بندی های موجود در طراحی فروشگاه اینترنتی باشد، دسته بندی ها باید تا حدامکان مشخص و واضح باشند، به این صورت که کاربران بتوانند به راحتی به محصول مورد نظر خود دست پیدا کنند و لازم نباشد زمان زیادی را صرف پیدا کردن محصول مورد نظر خود در فروشگاه اینترنتی کنند. از دیگر امکانات طراحی فروشگاه اینترنتی، بخش نظرات و امتیاز دهی به محصولات میباشد که کاربر بتواند به محصولاتی که استفاده کرده و یا قصد خریداری آن را دارد امتیاز دهد تا دیگرمشتریان نیز بتوانند با استفاده از امتیازات داده شده شناخت خوبی از محصولات فروشگاه اینترنتی داشته باشند.


طراحی فروشگاه اینترنتی خوب باید دارای یک گرافیک قوی و جذاب باشد. نحوه ی طراحی گرافیک صفحات یک فروشگاه اینترنتی با سایت های شرکتی تفاوت زیادی دارد. گرافیک در طراحی فروشگاه اینترنتی باید دارای رنگ های جذاب باشد و همچنین نباید خسته کننده باشد، در نتیجه گرافیک در طراحی فروشگاه اینترنتی باید به دست یک گرافیست حرفه ای طراحی و اجرا شود.

از ویژگی بهترین طراحی سایت های فروشگاهی این مسئله میباشد که با توجه به محصولات ارائه شده در وب سایت باید به صورت اختصار برای هرکدام به تنهایی مطالب و توضیحات جامع داده شود در این صورت مخاطبان بیشتری به سمت فروشگاه اینترنتی شما برای خواندن مطالب رجوع میکنند. به این صورت که در ذهن مخاطب هیچ سوالی در رابطه با آن محصول باقی نماند در غیر این صورت مخاطبان برای کسب اطلاعات بیشتر مجبور میشوند به سایت های دیگر پناه ببرند و از آنها استفاده کنند و این امر موجب میشود تا مشتریانتان را از دست بدهید.

 

طراحی فروشگاه های اینترنتی معمولا در 2 دسته متفاوت فعالیت میکنند که برخی به ارائه کالا میپردازند و برخی به ارائه خدمات به صورت آنلاین میپردازند.
از بهترین فروشگاه های اینترنتی در ایران میتوان به طراحی فروشگاه اینترنتی دیجی کالا اشاره کرد که از لحاظ میزان بازدید، خلاقیت و تجربه آن در رده ی بالایی قرار میگیرد.

امروزه اجبار وجود نماد اعتماد الکترونیکی برای طراحی فروشگاه اینترنتی از طرف انجمن صنفی کسب و کار های اینترنتی نیز کمک زیادی به اعتماد مشتریان به فروشگاه های اینترنتی و جدی ار شدن این موضوض نموده است. فروشگاه ها میتوانند به صورت کلی و جامع باشند و یا به صورت تخصصی در رابطه با یک موضوع انجام فعالیت نمایند.

 

از دیگر سایت های مطرح و موفق در زمینه ی فروشگاهی در ایران میتوان به طراحی فروشگاه اینترنتی بامیلو که با مشارکت کشور های خارجی در ایران مدیریت میشود و طراحی سایت های وابسته ی آن شامل طراحی سایت زودفود، طراحی سایت اسنپ و طراحی سایت موزاندو اشاره کرد.

 

فروشگاه های شیکسون ، طراحی سایت البسکو و طراحی سایت مدیسه که فروشگاه های موفقی در زمینه ی پوشاک میباشند و فروشگاه آنلاین زنبیل ، چاره ، فینال و طراحی سایت تهران کالا که بسیار قدیمی میباشد و طراحی سایت کیمیا که در زمینه نرم افزارهای کامپیوتری فعالیت میکنند.
تمامی فروشگاه های نامبرده شده فوق، ابتدا سایتی ساده و پیش پا افتاده بودند که با گذشت زمان امکانات، محصولات خود را گسترش دادند.


البته فروشگاه های اینترنتی خوب در سطح جهانی میتواند دارای تنوع های بسیاری باشد که با یکدیگر قابل مقایسه نیز نباشند. معیارهای متفاوتی برای انتخاب بهترین سایت ها وجود دارد و اینکه نمیتوان گفت هیچ سایتی کامل و بدون نقص است زیرا برای تمامی سایت ها امکان اضافه کردن فیلدهای جدید همیشه وجود خواهد داشت.

1395-11-23 11:25 اخبار

مشاوره رایگان جهت طراحی سایت؟