از کل جمعیت جهان یک چهارم آن عضو فیسبوک می باشند

از کل جمعیت جهان یک چهارم آن عضو فیسبوک می باشند

در جدیدترین آماری که از فیسبوک داریم تعداد فعال کاربران در آن ماهیانه به مرز دو میلیارد نفر می رسد.
گزارش مالی فیسبوک در سه ماهه اول سال 2017 را منتشر کرد که طبق آن بزرگترین شبکه اجتماعی جهان با رشد 49 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، موفق به درآمد 8 میلیاردی دلاری شده است. همچنین فیسبوک نیز موفق شده تا میزان سود خود را با 76درصد افزایش به 3 میلیارد دلار برساند.


فیسبوک طی ارائه گزارش مالی خود به این نکته اشاره نمود که تا پایان مارس تعداد کاربران فعال ماهیانه به 1.94 میلیارد نفر رسیده است و در نقایسه با زمستان 2016 کاربران فعال فیسبوک رشد 17درصدی داشته اند. کره زمین جمعیت 7.6 میلیارد نفری را دارد که می توان گفت در مجموع یک چهارم جمعیت در فیسبوک کاربران فعال آن می باشند.می توان گفت اصلی ترین راه دسترسی کاربران به فیسبوک،از طریق موبایل می باشد چراکه بخش بزرگی از درآمد فیسبوک از طریق تبلیغات در موبایل بدست می آید.


با وجود روند رشد خوب فیسبوک نمی توان که گفت که چالشی در آن وجود ندارد بلکه با این رشد و سود دهی عالی،بسیاری از سهامداران خود را نگران کرده است. همچنین  با جمعیت بالا کاربران فیسبوک باید محتوای خود را بیش از پیش افزایش دهد تا از اخبار کذب و نادرست و همچنین از محتوا غیر اخلاقی جلوگیری نماید.


این کمپانی بیشتر بودجه خود را برای درآمد بیشتر و تداوم رشد خود به تحقیقات و توسعه اختصاص می دهد. بر اساس اطلاعات ارائه شده فیسبوک در سه ماه زمستان نزدیک به 1.16 میلیارد دلار در این بخش سرمایه گذاری کرده است.

آخرین اخبار

1396-02-18 12:10 اخبار

مشاوره رایگان جهت طراحی سایت؟