فیسبوک و یک استارتاپ کوچک همکاری برای توسعه و ساخت پهپاد اینترنتی

فیسبوک و یک استارتاپ کوچک همکاری برای توسعه و ساخت پهپاد اینترنتی

در اواخر فروردین ماه اطلاع رسانی شد که کمپانی فیسبوک در حال حاضر توسعه هلیکوپتری کوچک است برای اینکه در مواقع اضطراری به پرواز در آمده و دسترسی به اینترنت را در مناطق خاص مهیا می کند.فیسبوک برای توسعه پهپاد خود با استارتاپ «اِوِرفلای» که سابقه خوبی در حوزه رباتیک دارد همکاری می کند.
طبق اطلاعات منتشر شده استارتاپ اشاره ای استارتاپ که زیرمجموعه ای از کمپانی otherlab بوده که تشکیل شده از پنج نفر است. نکته دیگر در مورد «اِوِرفلای»که مدیر اجرایی آن «  Mikell Taylor» بوده روی توسعه ربات های زیر دریایی خودکار در شرکت « Bluefin Robotics» فعالیت داشته است.
همچنین «اِوِرفلای» تیم توسعه دهنده پروژه پهپادهای کاردبورد یک بار مصرف «دارپا» بوده که دست راست توسعه دهنده فناوری ارتش آمریکا است.همکاری فیسبوک و استارتاپ برای توسعه درون هایی ختم شود که نام therther-tenna با عنوان غول شبکه های اجتماعی می توان یاد کرد و قرار بر این است که اینترنت را به مناطق بحران زده برساند.
پهپاد هلیکوپترمانند، در خلال کنفرانس f8 فیسبوک به نمایش درآمد که این پهپاد روی بدنه خود نام«اِوِرفلای» را دارد که نشان دهنده همکاری این دو شرکت می باشد.طول بالهای این پهپاد 4.3 متری می باشد و وزن کمی دارد و نیز در تست های اولیه موفق شد تا برای 24 ساعت پرواز کند که در مقایسه با نمونه های مشابه شگفت انگیز می باشد.
این نخستین تجربه فیسبوک در زمینه توسعه پهپاد برای رسانده اینترنت به نقاط دور نبوده است و بیشتر درون اینترنتی Aquila  را توسعه دادن که در اولین پرواز خود سقوط کرد.

آخرین اخبار

1396-02-19 09:35 اخبار

مشاوره رایگان جهت طراحی سایت؟