5 نکته مهم در ساخت هویت برند

5 نکته مهم در ساخت هویت برند

عضو سازمان کارآفرینان دیترویت و بنیان گذار و مدیر عامل شرکت فولدرز (شرکت آنلاین چاپ) ولادیمیر گندلمن می باشد که محصولاتش را با گارانتی دائم ارائه می کند، او به عنوان یک کارآفرین و مشاور برندینگ، استراتژی های خود را برای ساخت یک برند موفق این گونه بیان کرد.

شروع یک کسب‌وکار بسیار طاقت‌فرسا می باشد. اصلاح مناسب برای محصولات، پیدا کردن مشتریان و طی کردن مراحل قانونی برای کارآفرین بسیار زمان بر می باشد بطوری که برای آنان زمانی برای خواب و خوراک نمی گذارد چه برسد به اینکه برای برند خود هویت سازی هم انجام دهد.

روند برند سازی همانند یک نوزاد است که والدین آنان می خواهند فرزندشان را به بهترین نحو پرورش داده تا انسان بالغی شود . وظیفه شما است کمک کنید تا برندتان رشد کنند و صاحب هویت شوید.

این 5 نکته در مراحل ابتدایی و گیج کننده تاسیس برند و پایه گذاری هویت به شما کمک می کند.

1- اولین قدم برای ساخت هویت شرکتتان این است که نگاه کنید ببینید شرکت های دیگر چه کاری را انجام می دهند مخصوصا در صنعت خودتان تاکتیک های خاص را متوجه شوید. از یک فونت یا یک تصویر الهام بگیرید.اگر شرکت هایی که در صنعت شما هستند و از فونتی استفاده می کنند که سبک و ساده می باشد باعث می شود شما با انتخاب یک فونت کاملا متفاوت را انتخاب نمایید.

2- هنگامی که در حال الهام گرفتن می باشید، انگیزه خود را نیز تجزیه و تحلیل نمایید. یک لوگو را صرفا به دلیل اینکه خوشتان می آید و ظاهر زیبایی را دارد برای برندتان انتخاب نمایید،انتخاب لوگوی شما نشان دهنده شخصیت شرکتتان می باشد، برای اینکه مطمئن شوید لوگوی مناسبی را انتخاب کرده اید از خودتان سوالاتی در مورد فرهنگ شرکتتان، محصولات و هدف شرکت بپرسید و پاسخ را بیابید و این روش به شما کمک می کند تا در مورد هویت برندتان بینش پیدا کنید.

3- مشتریان بسیار باهوش هستند و شناسه هویت شما را در ذهن خود نگه می دارند.اگر فونتی را که شما انتخاب می نمایید با شخصیت و برند شما مطابقت نداشته باشد این پیام را به مشتریان میدهید که شرکت نابالغی دارید.

4- درست است که عصر امروزی، عصر دنیای مجازی می باشد ولی گاهی اوقات بهترین راه برای ارتباط با مردم یافتن چیز متفاوت که با برند شما ارتباط برقرار نمایند و یک طراحی عالی می توانند همه آنچه لازم است را به مشتریان بگویید.برای مثال کارتهای تجاری متفاوت با سایز و شکل استاندارد طراحی شده،استفاده از مقوای ضخیم و کارتهای غیر کاغذی با استفاده از چوب، پلاستیک و یا مواد دیگر پیامی متفاوت را میدهد.

5- موثرترین گزینه برای بازاریانی برند شما رسانه های اجتماعی می باشد که دامنه و دسترسی گسترده دارند و رسانه های اجتماعی شخصیت خود را دارند و می توانند هویت برندتان را گسترش دهند. مثلا فیسبوک نزدیک به دو میلیارد عضو دارد و این ابزار به شما کمک می کند تا با مردم جهان در ارتباط باشید.

هویت برند باید بتواند ارزش‌ها، محصولات و خدمات شرکت را به مشتریان معرفی نماید و نام برند را از سایر عرضه‌کنندگان جداسازد و نیزهویت برند سریع‌ترین راه برای ارتباط مشتریان و سازمان است.


آخرین اخبار

1396-02-26 12:19 اخبار

مشاوره رایگان جهت طراحی سایت؟