تفاوت ADSL2 با ADSL2+

تفاوت ADSL2 با ADSL2+

شرکت های خدمات اینترنتی هر نوع سرویسی را برای مشتریان و کاربران خود دارد تا هر یک از آنها بنا به نظر خود سرویسی را با سرعت مناسب در نظر گیرد. شبکه های مختلفی در طول سالهای گذشته روی کار آمدن که نسبت به قبل پرسرعت تر بشمار آیند.
شبکه ADSL یک فناوری به پهنای ثابت بود و شکلی از DSL نیز محسوب می شود. ADSL با دسترسی پرسرعت روی شبکه مسی به شکل موازی با خط تلفن قرار می گیرد. Asymmetric به معنا دانلود پهنای باند و آپلود پهنای باند براساس ADSL است .این فناوری برای فعالیت اینترنتی انسانی در نظر گرفته شده استواکثر افراد قبل از اینکه آپلود نمایند ترجیح می دهند دانلود کنند.سرعت ADSL از 1 تا 20 مگابیت بر ثانیه متفاوت است که بسته به پارامتری های مختلف دارد چون فاصله کاربر از DSLAM و شرایط خط تفاوت هایی دارد.
ADSL2 حداکثر سرعت آن 12 مگابیت بر ثانیه می باشد ولی ADSL2+ به 24 مگابیت بر ثانیه می رسد.بنابراین این دو فناوری با اختلاف 2 برابری بحساب می آیند که ADSL2+ شامل حال کاربران خود می کند اما باید به درک سرعت،پهنای باند و توان بپردازد.گرچه سرعت ما چیزی چون 2، 12 و 24 مگابیت بر ثانیه بوده که ADSL سرعت 2 مگابیت دارد و ADSL2 و ADSL2+ بترتیب 12 و 24 می باشد.در ضمن این سرعت ها تضمین شده نیست و نباید آنها را در هر مکانی قطعی و یکسان دانست.
ADSL2 جزو دسترسی به پهنای باند اینترنتی از طریق ارائه دهندگان خدمات اینترنتی محسوب می شود.اگر از فناوری ADSL2+ با سرعت 24 مگابیت استفاده می نمایید این امر به ارائه دهنده خدمات اینترنتی بستگی دارد سرعت را برای شما فراهم بیاورد یا نه.این فناوران برای مشتریان خود ضریب اشتراکی در نظر می گیرند.برای مثال اینترنت ADSL2+ مشتریان به سقف 24 مگابیت بر ثانیه سرعت خواهند داشت،در یک زمان ممکن است 100 مشتری به سرور ارائه دهنده خدمات وصل شوند ولی این احتمال وجود دارد تا اینکه همگی متصل نشوند.بعضی از کشورها ضریب اشتراکی متفاوتی دارند و مانند کشور سوم نیستند.
در مجموع سرعت های ADSL2+ , ADSL2 ,ADSL به عوامل زیر بستگی دارد :
- فاصله از تلفن
- مشخصات پروفایل خط شما از سوی ارائه دهنده خدمات اینترنتی
- وضعیت خطوط مسی انتقال اینترنت
- تداخل خارجی براق با جفت شده به سیم خطوطی مسی
- نوع پهنای باند اینترنت ارائه شده از سوی ارائه دهنگان خدمات
- پهنای باند و عملکرد سرور مقصد
هنگامی که به اجرای برنامه های مختلف می پردازید تفاوت اصلی ADSL2 و ADSL2+ مشخص می شود و برتری ADSL2+ بیشتر مشخص است.از نظر فنی باید UDP و TCD متعددی اجرا کنید.
تفاوت بین ADSL2 و ADSL2+:
1.فناوری دسترسی به پهنای باند مشابه هستند که سرعت دسترسی بالای اینترنت را فراهم خواهند آورد.
2. ADSL2 حدکثر سرعت 12 مگابیت برثانیه را ارائه می دهد اما ADSL2+ به 24 مگابیت بر ثانیه می رسد.
3.روترهای ADSL2+ از وای فای VoIP داخلی بهره می گیرد.
4.هر دو فناوری از روترهای وای فای استفاده می کنند.
5.ADSL2+ یکی از بهترین فناوری ها برای دسترسی بر روی خط محسوب می شود.
در فناوری اشاره شده از فناوری اینترنت رایج بوده که ADSL2+ به دلیل ارائه سرعت اینترنت بیشتز و دسترسی بهتر،توتنست طرفدار و کاربران بیشتری را جذب نماید.افرادی نیز ADSL2 را انتخاب می نمایند زیرا اعتقاد به این دارند که هزینه ADSL2+ از ADSL2 دارد ولی اختلافی بسیاری ندارد.انتظار داریم فناوری اینترنتی روی خط جدیدی را شاهد بودیم که نسبت به نوع فعلی سرعت بالاتر و دسترسی بهتری ارائه می دهد.مشخص نیست چه زمانی می توان شاهد روی کارآمدن فناوری جدید مورد بحث از سوی سازمانهای مربوط باشیم.

آخرین اخبار

1396-03-24 12:12 اخبار

مشاوره رایگان جهت طراحی سایت؟