جستجوی ارگانیک در مقابل بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 1666

جستجوی ارگانیک در مقابل بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

SEO و SMM مانند پیتزا و پنیر هستند : می توانید یکی را بدون دیگری دریافت کنید، اما، ارزشش را ندارد، به من اعتماد کنید .
امروزه SEO بدون محتوایی که به خوبی اجرا شده باشد، نمیتواند تاثیر چندانی داشته باشد . و این جایی است که رسانه های اجتماعی وارد آن می شوند - این به شما کمک می کند که از پتانسیل استفاده نشده به خوبی استفاده کنید. در مقایسه با سایر کانال های بازاریابی ، رسانه های اجتماعی به شیوه های غیر منتظره از SEO استفاده می کنند . جای تعجب نیست که SEO و SMM به تدریج فعالیت های متقابل پیچیده ای را آغاز می کنند که همه شرکت ها می خواهند از آن ها استفاده کنند . اما دقیقا چگونه SEO و SMM میتوانند با یکدیگر کار کنند ؟ آیا سیگنال های رسانه های اجتماعی روی بازدید سایت شما در Google تاثیر می گذارد ؟ من این موضوع را به مدت طولانی مطالعه کرده ام و در اینجا چیزی که تاکنون از آن دریافت کردم را بیان کردم :

1. سیگنال های رسانه های اجتماعی روی رتبه بندی سایت تاثیر نمی گذارد.
2. SEO بدون استفاده از کانال های رسانه های اجتماعی موثر نیست .

در این پست ، می خواهم این ایده زیر را برجسته کنم : هنگامی که شما محتوا را در کانال های SMM به اشتراک میگذارید ، نه تنها باعث تعامل میشود ، بلکه باعث جذب بازدیدکنندگان به سایت شما نیز می شود . این به نوبه خود به شما کمک می کند که بازدید سایت خود را افزایش دهید : SMM مربوط به سئو میباشد و به طور غیر مستقیم بر عملکرد وب سایت در گوگل تاثیر می گذارد . مطالعات من نشان می دهد که SMM خیلی بیشتر از آنچه شما فکر می کنید در SEO تاثیر می گذارد . حقیقت این است که ، کانال های ارگانیک ، ترافیک بیشتری را به وبلاگ های متمرکز بر SMM ، نسبت به SEO اختصاص می دهند.

اطلاعات و روش ها

برای انجام تحقیقاتم ، من در 10 نمونه وبلاگی که به خوبی شناخته شده اند وارد شدم .

پنج وبلاگ که در بازاریابی موتورهای جستجو تخصص دارند:
•    searchengineland.com
•    marketingland.com
•    searchenginejournal.com
•    searchenginewatch.com
•    seroundtable.com

و پنج وبلاگ که بر SMM متمرکز هستند :
•    socialmediaexaminer.com
•    blog.bufferapp.com
•    razorsocial.com
•    simplymeasured.com
•    socialmediatoday.com

در تمام مراحل تحقیق ، از ابزارهای ذکر شده استفاده کردم :

Ahrefs - برای بررسی پروفایل لینکهای سایتها
Rival IQ - برای تجزیه و تحلیل جوامع منابع شناخته شده
SimilarWeb - برای فهمیدن اینکه کدام کانال منابع ترافیک خود را دریافت می کنند.

بدون گرفتاری بیشتر ، اجازه دهید تجزیه و تحلیل مان را شروع کنیم !

چگونه مؤثر بودن وبلاگهای SMM باعث تعامل کاربران می شود؟

اول ، من به SimilarWeb رفتم تا یاد بگیرم که کدام منابع برای رسیدن به "برندگان" و "بازندگان" ترافیک را به این سایت ها هدایت می کنند . من انتظار داشتم که وبلاگهای متمرکز بر رسانه های اجتماعی در مورد ترافیک SMM نسبت به وبلاگهای SEO بسیار بهتر عمل کنند . به نظر می رسد منطقی است که وبلاگ های SMM بهتر از دیگران می دانند چگونه جوامع مربوطه را در رسانه های اجتماعی جذب و ایجاد کنند و سپس آنها را به خوانندگان وفادار تبدیل کنند .

در زیر می توانید یک نمودار را مشاهده کنید که نشان دهنده توزیع ترافیک SMM در تمام منابع مورد مطالعه است :

socialmediatoday.com برنده مطلق رسانه های اجتماعی است  با 2.6 برابر بازدید بیشتر از کانال رسانه های اجتماعی در مقایسه با seroundtable.com ، که آن را دنبال می کند . همچنین لازم به ذکر است که دو رهبر دیگر وبلاگ هایی هستند که از SMM نیستند : seroundtable.com (11.63  درصد از ترافیک از کانال SMM ) و searchchenginejournal.com ( 10.75 درصد ) .
                                                                                               
سه سایت برتر که به ترافیک ارگانیک منتهی می شوند که به همه وبلاگ های متمرکز SMM هستند ، بازدید کننده بیشتری از نتایج ارگانیک نسبت به سایت های رسانه های اجتماعی دیگر دریافت می کنند . این داده ها از ادعای من در مورد نقش SMM در روند سئو سایت که در بخش اول این مقاله ذکر شده است حمایت می کند :
Blog.bufferapp.com، razorsocial.com و socialmediaexaminer.com در مقایسه با ترافیک رسانه های اجتماعی 5 برابر بیشتر از ترافیک ارگانیک دریافت کرده اند . دلیل اصلی آن این است که کاربران با محتوای مشترک در کانال های رسانه های اجتماعی باهم  ارتباط برقرار می کنند .


از طریق بررسی بینش های تحلیلگران توییتر و فیس بوک ، مشخص است که کاربران احتمالا اشتراک گذاری محتوا دوست دارند ، و نه کلیک بر روی آن ها را . برای به دست آوردن تعداد کافی  بازدیدکنندگان از منابع رسانه های اجتماعی ، شما باید دقیقا نگاه کنید که کدام پست ها نه تنها کاربران را درگیر می کند ، بلکه باعث می شوند که کلیک کنند . و اگر هدف شما ترافیک را هدایت کند ، باید روی نوشتن توییت های جذاب تمرکز کنید که فالوورهای شما می خواهند روی آنها کلیک کنند . حداقل ، باید اطمینان حاصل کنید که شما در واقع یک لینک در پست خود دارید . از آنجا که - اجازه دهید با آن مواجه باشیم - ما همه را فراموش کرده ایم تا یک لینک در توییتر خود حداقل یک بار به اشتراک بگذاریم .


صحبت از وبلاگ های بازاریابی جستجو در نتایج ارگانیک ، آنها نیز تقریبا مشابه با وبلاگ های SMM انجام می شوند :


•    • 55.27 searchchenginewatch.com  درصد
•    •  55.2 searchenginejournal.com  درصد.
 

دیدگاه های کاربران