ثبت نام دامنه در طراحی سایت

دسته‌بندی: تکنولوژی‌ها

تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 1215

ثبت نام دامنه در طراحی سایت

بعد از این که نام مناسب را پیدا کردید، ثبت کردن آن را می توانید تا زمان آماده شدن برای خرید فضای میزبانی به تعویق بیندازید ( که در قسمت بعدی توضیح  داده می شود). اغلب میزبان های طراحی وب به شما اجازه می دهند تا نام دامین مورد نظر خود را با تخفیف ( یا در بعضی از برنامه  های میزبانی به صورت رایگان) ثبت کنید. به علاوه انجام هر دو کار در یک زمان آسان تر است زیرا ایجاد رابطه بین نام دامین و وب سایت شما به صورت مستقیم انجام می شود.

با این حال در بعضی مواقع لازم است که یم نام دامین را به صورت مستقل از بسته میزبانی وب خود انجام دهید. در این جا چند مثال را می بینید:

  • اکنون نمی خواهید یک وب سایت ایجاد کنید بلکه تنها می خواهید یک نام دامین را ثبت کنید تا خیال شما راحت شود که دیگر کسی آن رااز دست شما در نمی آورد. در آینده می توانید سر فرصت یک وب سایت ایجاد کرده و از این نام برای آن وب سایت استفاده نمایید.به این کار پرک کردن دامین ( Domeain parking ) گفته می شود.
  • ISP ارائه دهنده اینترنت به شما، فضای وب نیز در اختیار شما قرار داده است. تنها چیزی که نیاز دارید یک نام دامین است.در این حالت شما عمل فوروارد کردن دامین (Domain forwarding) را انجام می دهید.
  • میزبانی وب شما امکان ثبت دامین را به شما نمی دهد. معمولا اگر یک پسوند برای کشوری می خواهنید که میزبان وب در آن نبست، این وضعیت به وجود می آید.

در این حالت می توانید نام دامین را از یک شرکت و میزبان وب را از یک شرکت دگر خریداری کنید. برای این که دو شرکت  بتواننند با یکدیگر کار کنید، باید مقداری پشتیبانی از شرکت میزبان وب خوب دریافت کنید. برای این منظور با شرکت ارائه دهنده  میزبانی وب خود تماس گرفته تا آن ها دستورالمعل لازم را به شما داده یا این کار برای شما انجام دهند.

اگر شرکت کار ثبت نام را برای شما انجام نداد و تنها اطلاعات لازم را به شما داد، با دنبال کردن مراحل زیر می توانید نام دامین خود را به سرور آن ها وصل کنید.

 

1. نام سرورهای نام دامین ( سرورهای DNS ) شرکت میزبان وب خود را پیدا کنید. این همان کامپیوتر هایی هستند که نام های دامین را به آدرسهای IP  عددی تبدیل می کنند. کارمندان بخش پشتیبانی شرکت می توانند این اطلاعات را به شما بدهند.

2. به شرکتی بروید که دامین را از آن ها خریداری کرده اید و تنظیمات ثبت نام دامین خود را تغییر دهید.

دیدگاه های کاربران