طراحی صفحه اصلی تک منظوره

دسته‌بندی: نکات طراحی سایت

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 220

طراحی صفحه اصلی تک منظوره

مدت زیادی است که از آخرین وبلاگ نویسی من در مورد موضوعات طراحی میگذرد، اما من فکر می کنم وقت آن رسیده است که آن را متوقف کنم. این پست متمرکز بر یک سبک طراحی است و هر دو، یکپارچگی و دیده شدن ( محبوبیت، حداقل برای من، احساس می کنم که در حال افزایش است ) - تنها هدف صفحه اصلی است.

 اول، یک نمونه مختصر:

صفحه اصلی Spokeo.com

در طراحی فوق، Spokeo تنها یک هدف اختصاصی دارد، گرفتن آدرس ایمیل شما ! تا بتواند به شما نشان دهد که محصولاتشان چگونه کار می کنند. ممکن است چند لینک ثانویه برای کاربران ثبت نام شده جهت ورود به سیستم، دسترسی به وبلاگ و صفحات، و برخی از برندها برای کمک به بهبود اعتبار آنها وجود داشته باشد، اما اساسا ما به دنبال هدف قابل توجهی در پشت طراحی آن هستیم.

دلایلی که من صفحه اصلی تک منظوره را دوست دارم:

پیام را به سرعت در اختیار شما قرار می دهد تنها با یک سربرگ و تماس جهت اقدام، بازدیدکنندگان پیامی را که میخواهید فشار دهید را به سرعت، تجزیه میکنند. در ادامه، صفحات پیچیده تر، طراحان و بازاریابان به طور مداوم باید در مورد درصد افرادی که واقعا در معرض ( به هر طریق معقول ) عوامل درنظر گرفته شده هستند نگران باشند.

 _ شدت سادگی در برقراری ارتباط

 این خاصیت پیام ها نیز به این معنی است که زبان، کلمات و تصاویر انتخاب شده باید بتوانند به راحتی با بازدیدکنندگان ارتباط برقرار کنند . سادگی در طراحی سایت بارها و بارها به عنوان یک محرک موفقیت اثبات شده است و پیام های ساده درکشان نیز آسان تر است و انتقال این چنینی بازدیدکنندگان - رویای بازاریابان است.

_ اینجا بازدید کنندگان را مرتب میکند

 بازدید کنندگان که به این صفحه می رسند بلافاصله متوجه خواهند شد که آیا محصول برای آنها مفید است یا نه. افراد بی علاقه بلافاصله صفحه را رها میکنند، و تنها کاندیداهای بالقوه واقعی هدف قرار میگیرند. این به این معنی است که هر قسمت از اطلاعاتی که می توانید در مورد مخاطب باقی مانده خود جمع آوری و تصحیح کنید بسیار ارزشمند است.

این بهینه سازی را آسان می کند اگر شما در حال انجام بسیاری از آزمایشات A / B و چند متغیره هستید ( و اگر این شما را متقاعد کند که باید تمام امیدتان را رها کنید )، داشتن تنها چند نوار ورودی ، لینک ها و سرفصل ساده میتواند یک معجزه باشد. تست ها سریع تر به هدف میرسند، نتایج بسیار محرمانه تری تولید میکنند، و به شما تمرکز لازم را میدهند تا به طور موثر بهبود را مشاهده و میزان کلیک و تغییرات را افزایش دهید. تغییرات کوچک، غالبا مسئولیت میلیون ها دلار درآمد را دارند ( که به طور کلی چیز خوبی است ).

آیا برای SEO مناسب و خوب است ؟

این بستگی دارد... اگر شما نوعی سایت دارید که محصول بسیار متمرکز و منحصر به فرد در طبیعت است، این می تواند یک نوع صفحه ایده آل باشد. حتی  شما میتوانید یک وبلاگ بسازید، مقالات را تبلیغ کنید یا انواع دیگری از محتوای ثانویه در سایتتان داشته باشید، همیشه می توانید لینک به آنها را در فونت های کوچکتر و فونت های پس زمینه ترجیح دهید، و میتوانید راحت بودن و معماری اطلاعات خوب را نیز حفظ کنید. تنها مشکل واقعی ممکن است از دست دادن صفحه اصلی در توانایی ارسال ترافیک به قسمتهای بیشتر ، محصول خاص کمتر سایت  باشد. اگر این یک خطر است ، ممکن است دلیل قابل قبولی برای اجرای این سبک طراحی نباشد. اگر این متناسب با اهداف استراتژیک شما نباشد، شما نیز قطعا نباید از این سبک استفاده کنید – ناشران ، وبلاگ ها ، روزنامه ها و اکثر خرده فروشان احتمالا نمی خواهند به این مسیر برسند ( هرچند نشانه هایی از آن در صفحات عمیق تر و متمرکز تر، بسیار عاقلانه است ) 

هشت نمونه از صفحات وب تک منظوره:

صفحه اصلی J.mp

سرویس URL shortening j.mp ( توسط Bit.ly اجرا می شود ) به طور قابل ملاحظه ای روی کمک به ارائه محصولشان با کمی بهم ریختگی در اظراف متمرکز شده است. من روش کشیدن نوار URL را دوست دارم، بنابراین آن همیشه مرکزی برجسته و نافذ است - و هنگامی که شما از j.mp استفاده می کنید، هرگز به سرویس دیگری نخواهید رسید ( بخشی از دلیل آن این است که آنها می توانند در  5 ثانیه اول از اولین بازدید را تا حد زیادی بر روی استفاده از محصول متمرکز کنند ).

 صفحه اصلی Tumblr

پیام وبلاگ Tumblr "ساده ترین راه برای وبلاگ" توسط فرایند ثبت نام فوق العاده ساده ای ساخته شده است. همچنین آنها هوشمندانه تفسیر کلمه " تک منظوره " را با داشتن یک یادداشت در جعبه سبز " 21 دلیل که چرا شما Tumblr را دوست خواهید داشت " را از بین بردند .هر چند من طرفدار این سبک برای نوع مناسب سایت هستم، اغلب و پیش از آن به تست توصیه می کنم.

 صفحه اصلی Shopify

Shopify از سادگی و متون مبتنی بر متن برای برجسته کردن پیام خود استفاده میکند. من طرح را به صورت بصری دوست دارم، اما تعجب می کنم که آیا آنها آزمایش گسترده ای در مورد تاثیر سه باکس از  متن انجام داده اند.

صفحه اصلی Umbrella Today

اگر شما ده ها سایت هواشناسی محبوب در سراسر وب دیده اید، می دانید که چگونه آنها می توانند به طرز وحشتناکی بهم ریختگی و آشفتگی به وجود بیاورند. UmbrellaToday با سنت روبرو می شود و احتمالا ساده ترین روش برای دریافت گزارش های آب و هوایی قابل اطمینان است. من همچنان طرفدار نام و برندهای هوشمندانه هستم - من شخصیت را در شروع کار دوست دارم  :-)

صفحه اصلی Silverback

اگر چه صفحه اصلی Silverback به شکل عمودی طویل و کشیده است، پیام آن منحصر به فرد است - انتقال آنچه که برنامه انجام می دهد و چرا شما به آن نیاز دارید، و سپس روی لینک برای دانلود میتوانید کلیک کنید. من مطمئن نیستم که آیا آنها آن را آزمایش کرده اند، اما دوست دارم نسخه ای را ببینم که در آن «Silverback  چه کاری انجام می دهد؟ » را قرار داده باشند. گرافیک در حباب متن توسط Gorilla قبلا صحبت شده است.

صفحه اصلی Kayak

سایت مسافرتی محبوب Kayak از لحاظ فنی دارای چند فوت و فن است، اما قدرت مجاب کردن را در صفحه اصلی که شما می خواهید قیمت گذاری هواپیمایی را پیدا کنید را دارد و توانایی گیر افتادن با آن برای سالهای زیادی موفقیت آمیز بوده است ( و احتمالا از طریق صدها مرحله آزمایش صورت گرفته است ) این نیز در مقایسه با رقبای خود در بازار مسافرتی که اصرار دارند تا در زمینه ارتقاء موارد ویژه ای مثل، معاملات، مشارکت، اخبار، بررسی ها و هزار چیز متفاوتی که اهداف مورد نظر هر دو وب سایت و بازدید کننده را منحرف کنند، اصرار می ورزند.

صفحه اصلی Resumator

وقتی اولین بار  Resumator دیدم ، اصلا مطمئن نبودم که در این فهرست قرار بگیرد. با این حال ، پس از صرف ~ 9 ثانیه در واقع خواندن کپی آن در صفحه،  تحت تاثیر قرار گرفتم . من بلافاصله فهمیدم که آنها چه کاری انجام داده اند و واقعا در نظر داشتند آن را به برخی از افراد داخل SEOmoz برای بررسی ارسال کنند ( از آنجایی که ما در حال شکار برای استخدام جدید بودیم ). یک پیام، تحویل سریع، تمرکز بر روی یک عمل و اقدام را بررسی کنید. را در آن بررسی کنید، زیرا آن ها به نظر بسیار مفید هستند:

 صفحه اصلی Gist Gist ایمیل خود را با ویژگی های اجتماعی وب به شما ارسال میکند تا زمینه و محتوا را در اطراف صندوق ورودی و مخاطبین خود قرار دهند. این یک قطعه بسیار زیبا و عالی در نرم افزار است، مخصوصا برای کسانی که در فروش هستند، صفحه اصلی به سرعت و به سادگی به ارائه پیشنهاد ارزش می پردازد.

دیدگاه های کاربران