پست بلاگ همه چیز نیست، شروع به استفاده از سیلوها کنید

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 1100

پست بلاگ همه چیز نیست، شروع به استفاده از سیلوها کنید

آیا راجع به تصمیم اینکه محتوا چگونه باید در وب سایت های شما سازماندهی شود مشکل دارید؟ به جای آن که همه چیز را در وبلاگ خود قرار دهید، مقاله نویس Patrick Stox، ساختار سیلو را به شما پیشنهاد می دهد.

 چرا زمانی که سئوکارها مطلب جدیدی را می‌نویسند، محتوا به ناچار به یک وبلاگ خواهد رسید؟  اکثر شرکت ها یک مفهوم مبهم از ساختار وب سایت را ایجاد می کنند که شامل صفحاتی است که محصولات یا خدمات ارائه شده برای مشتری را پوشش می دهد، و این صفحات معمولا تا زمانی که وبسایت دوباره طراحی شود ثابت میمانند.تمام محتوای جدید بر روی وبلاگ قرار می گیرد. اما وبلاگ ها واقعا از دیدگاه ساختار یک وب سایت غیر منطقی و بی معنی هستند.  به جای انجام تحقیقات کلید واژه در ابتدا و برنامه ریزی موضوعات یا زیر موضوعات برای ساختار وب سایتی مناسب، اکثر شرکت ها با چندین صفحه خدمات سطح بالا به پایان می رسند. سپس همه محتوای خوب در پست های وبلاگ توزیع می شوند.

من از شما میخواهم در مورد ساختار وبسایتتان فکر کنید، چگونه کاربران شما به هر صفحه اضافی حرکت خواهند کرد و چگونه قبل از ساختن وب سایت به صفحات اضافی لینک خواهید داشت.

   چه چیزی باید یک وبلاگ باشد؟ اخبار، پروفایل کارمندان، اعلانات شرکت، رسانه های مختلف و مهمانی ها،از انواع مختلف محتوا هستند که باید در وبلاگ شما باشند. هر گونه منابع اطلاعاتی (یا منابعی که در هر یک از گروه های محتوایی وب سایت شما مناسب هستند) نباید یک وبلاگ باشند.

اگر در مورد خوانندگان و پیشرفت خود نگران هستید، هنوز هم می توانید یک blurb ارسال کنید و به صفحات جدید خودتان از وبلاگتان لینک کنید.

یک وبلاگ شبیه چه چیزی است؟ یک وبلاگ به طور کلی از وب سایت مجزا بنظر میرسد، تا جایی که شما اساسا وب سایت خود را به دو قسمت تقسیم کنید.

از دیدگاه یک خزنده(crawler)، یک وبلاگ ممکن است همچون یک نهاد جداگانه باشد. وبلاگ ها معمولا یک ساختار تخت دارند که هر پست در سطح یکسانی قرار دارند، گاهی اوقات با دسته بندی (که کمی بهتر است) یا بعضی اوقات با تاریخ (که معمولا بدتر است) گروه بندی میشوند.  به طور کلی، لینک از یک وبلاگ به صفحات وب سایت مانند پرتاب یک بیس بال از سمت چپ زمین به سمت راست قبل از پرتاب آن به خانه است- معقول و منطقی نیست. در حالت ایده آل، شما باید از قسمت چپ زمین به shortstop وسپس به صفحه اصلی بروید، همچون یک مسیرمنطقی و وعقول.ساختار تخت در مقابل ساختار سایت های عمیق معماری تخت یا "معماری افقی"، چیزی است که معمولا در وبلاگ ها استفاده می شود. همچنین، بسیاری از سئوگرها ساختار تخت را برای وب سایت ها توصیه می کنند، اما من ساختار عمیق را ترجیح میدهم، که معماری عمودی نیز نامیده می شود.  این ساختار معماری عمیق تر گروه بندی راحت تر محتوا و درهم ریختگی جانمایی کمتر را میپذیرد و حمایت میکند. همچنین ساختارهای عمیق می توانند درک معیارهای هر سطح را راحت تر کنند.  ساختار سیلو (silo) ساختار سیلو نوعی معماری سایت عمیق است که به نظر من بسیار منطقی سازماندهی شده است. گروه بندی های بانفوذ به وسیله موضوعات اصلی و موضوعات فرعی تعیین می شوند؛ محتوای مربوطه موضوعی باید به شکل ساختاری نزدیک به محتوای مربوطه موضوعی دیگر باشد.سیلوها اساسا راهی برای جدا کردن محتوای وب سایت شما در دسته بندی های مختلف هستند.  مطالب مرتبط موضوعی بیشتری که در یک سیلو پوشش داده میشوند، به لحاظ موضوعی وب سایت شما در چشم انداز گوگل قرار خواهد گرفت.اگر شما تمام جستجوهای اصلی را که مردم در هنگام جستجو برای یک موضوع استفاده می کنند را پوشش دهید - سایت شما نشان داده شود و برای این درخواست ها روی آنها کلیک شود- پس شما بهترین نتیجه، دوره می باشید.این را بیشتر بکار گیرید و هر سوالی را در هر موضوعی پوشش دهید و در دنیای اینترنت موفق شوید. این نحوه ی کار سیلوها است - به شما اجازه می دهند ایده های اصلی خود را به دست بیاورید، آنها را به دسته های کوچکتر و کوچکتر تقسیم کنید تا صفحاتی داشته باشید که به تمام نیاز های کاربران مربوطه پاسخ دهد.  اگر شما به اصطلاح، "بازاریابی دیجیتال"، به عنوان سیلو اصلیتان، فکر می کنید، می توانید تعداد زیادی زیرمجموعه های مربوطه را پیدا کنید که می توانند سیلوهای ثانویه مانند SEO، PPC، بازاریابی محتوا، رسانه های اجتماعی، بهینه سازی تبدیل، تجربه کاربری و غیره باشند.

در زیر هر یک از این موضوعات بر پایه موضوعات فوق، می توانید سیلوهای بیشتری را پیدا کنید.

  به عنوان مثال، در زیر "بازاریابی محتوا" شما ممکن است سیلو های اضافی مانند "استراتژی محتوا"، "ایجاد محتوا"، "بازاریابی درونگرا" و "نمونه های محتوا" را مشاهده کنید. هر کدام از آنها می توانند به سیلوهای بیشتری تفکیک شوند، اما در نهایت، به جای سیلوهای جدید یا ایده های موضوعی، محتوا یا ایده های سطحی صفحه بیشتری را که به پرسش های کاربر پاسخ می دهد را، پیدا خواهید کرد.

به عنوان مثال، "استراتژی محتوا"  ممکن است بیشتر از پای دربیاید و شامل " Editorial Calendar" باشد." Editorial Calendar "، مسلما آخرین موضوع در این زنجیره خواهد بود و به جای زیرمجموعه های جدیدتر، کلمات کلیدی در این مورد میتواند ایده های سطح صفحه ای بیشتری باشد، مانند:

• چگونگی ایجاد Editorial Calendar• نمونه های Editorial Calendar• ایده های Editorial Calendar• قالب های Editorial Calendar• Editorial Calendar برای رسانه های اجتماعی• نرم افزار Editorial Calendar• پلاگین Editorial Calendar

اینها جستجوهایی هستند که توسط مردم استفاده میشوند،همچنین آنها اطلاعات ارزشمندی را در مورد نوعی جزئیات که ممکن است لازم باشد در یک صفحه در مورد editorial calendars  جهت رتبه بندی استفاده شود را وارد می کنند.  ممکن است لازم باشد بعضی از این ایده ها در صفحات دیگر نیز در نظر گرفته شوند تا نتایج مربوط به آن صفحات مورد توجه قرار گیرند. فرض میکنم که کسی به دنبال چگونگی ایجاد یک editorial calendar  است، میتواند نمونه ها، قالب ها یا توصیه های نرم افزار و افزونه ها را نیز بخواهد.این نوع اطلاعات مرتبط است که اغلب نادیده گرفته می شود.

کلیک بیش از حد در صفحه اصلی شایع ترین استدلالی که من برخلاف ساختار یک وب سایت عمیق می شنوم این است که هر صفحه باید X تعداد کلیک در صفحه اصلی داشته باشد. همکاران سئو من، اگر تمام ترافیک شما به صفحه اصلی تان برسد، و شما فقط بر روی خواندن وبلاگتان و کاربرانی که کلیک میکنند تکیه می کنید ، آن را اشتباه انجام می دهید. مثل این به آن نگاه نکنید؛ بزرگترین محرک محتوای موفق از افرادی که در وبسایت شما هستند، نخواهد بود. "کلیک بیش از حد" یک استدلال ضعیف است. هنگام ایجاد وبسایت خودتان، با تعدادی از موضوعات و زیرمجموعه هایی که منطقی هستند پیش بروید، نه بیشتر و نه کمتر.  این استدلال منطق و مفهوم کمتری را برای یک وبلاگ خواهد داشت ، زیرا کاربر باید از طریق وبلاگ دوی آن کلیک کند، احتمالا یک دسته را انتخاب می کند، و بعد چه؟ حدس زدن شماره صفحه قبل از کلیک روی مقاله؟برای من اصلا معنی ندارد.

لینک داخلی با بازگشت به ایده تقسیم وب سایت، لینک های داخلی اغلب با یک وبلاگ در نظر گرفته نمی شود. معمولا وبلاگ ها به صفحات محصولات یا خدمات لینک می شوند، اما این صفحات به ندرت به وبلاگ بک لینک می دهند.این لینک یک طرفه عادت و عمل خوبی نیست، اما این خیلی متداول و عادی است.  اگر شما یک ساختار سیلو را ایجاد کنید، ساختار لینک داخلی شما را برای دنبال کردن بسیار ساده تر می کند. اساسا، هر سیلو به احتمال زیاد به صفحات پایین و همان سطح و همچنین صفحات سطح بالا پیوند خواهد داد، زیرا موضوعات در گروه های مشابه هستند.    فراموش نکنید که برنامه ریزی کنید تا صفحات مربوطه به یکدیگر لینک شوند، شامل لینک هایی در محتوایتان، و بازگردید به محتوای قدیمی و به محتوای جدیدترتان لینک هایی را اضافه کنید.شما واقعا نیاز به فکر کردن در مورد سیلوها و تغییرات منو و یا ناوبری داخلی در صفحات برای استفاده کامل از ساختار سیلو دارید.  عجیب است که مطالب مربوط به یک موضوع را در یک قسمت از یک وبسایت بنویسید و آن را به قسمت کاملا متفاوت در وب سایت لینک دهید، اما معمولا این همان کاری است که وبلاگ ها انجام میدهند.داشتن محتوا در ساختار منطقی سیلو لینک داخلی آسان تر و گروه های مرتبط تر را در صفحات پیروی میکند. 

دفعه بعد که یک وبلاگ ارسال میکنید، در مورد محتوا و اینکه آن را در بخش مناسب دیگری از وب سایت خود قرار دهید فکر کنید. 

دیدگاه های کاربران