تصمیمات استراتژیک SEO قبل از طراحی وب سایت (قسمت اول)

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 196

تصمیمات استراتژیک SEO قبل از طراحی وب سایت (قسمت اول)

هدف: این پست، زمینه های SEO را که نیاز به طراحی و تصمیم گیری دارد، قبل از اینکه خلاصه ای از طراحی سایت به طراحان و توسعه دهندگان ارسال شود، را مشخص می کند.

یک سناریو  را تصور کنید که: مشتری می پرسد برای ارتقا  رتبه بندی طبیعی سایتم باید چه کاری انجام دهم. پس از یک حسابرسی فنی دقیق، تجزیه و تحلیل بازار، و  بررسی دقیق تغییرات، شما باید برخی از توصیه های دشوار را به او ارائه دهید:

" شما باید معماری سایت خود را مجددا طراحی کنید " یا

" شما باید سایت خود را به طور کامل عوض کنید " یا حتی

" شما باید درباره سبک کسب و کارتان دوباره فکر کنید، زیرا در حال حاضر شما ارزش قابل توجهی را در سایتتان ارائه نمی دهید."

این زمانی می تواند اتفاق بیفتد که سئو تنها پس از اجرا و اتمام سایت و کسب و کار به طور جدی در نظر گرفته شود. به عنوان صاحب درجه ای در بازاریابی ، می توانم به شما بگویم که SEO در برنامه های دیگر من و  میان سایر اجزای کلاسیک در ترکیب بازاریابی قرار نگرفته است.

 این پست به منظور برجسته کردن زمینه هایی است که باید همراه با تجزیه و تحلیل SWOT و مدل های قیمت گذاری شده خطاب شوند – زمینه هایی قبل از اینکه شما طراحی کنید و مکان دیجیتال خودتان را بسازید:  زمینه های استراتژیک گسترده تر زمینه های فنی ای که باید با توسعه دهندگان مورد بحث قرار گیرد . زمینه های مختلف طراحی که با طراحان مورد بحث قرار خواهند گرفت.

توجه: این پست به عنوان یک چک لیست قبل از راه اندازی وب سایت نیست، بلکه  یک فهرست از حوزه های موثر در SEO است که تغییر در آنها بعد از  طراحی وب سایت  سخت خواهد بود.

 سوالات استراتژیکی گسترده تر که باید پاسخ داده شوند:

1.چگونه ما میتوانیم با بیان تکلیف و ماموریت به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنیم؟

بعد از این که پیشنهاد ارزشند بازاریابی خود را شناسایی کردید، بعدا متوجه خواهید شد که چگونه با آن به صورت آنلاین ارتباط برقرار خواهید کرد. پیشنهاد ( کار ) شما ممکن است جستجوهای زیادی نداشته باشد؛ در این مورد، شما نیاز به ایجاد یک نام تجاری با راه حلی برای مشکل نیازهای خاص مشتری دارید. ( راه های دیگری برای گرفتن ترافیک در " نحوه انجام SEO برای سایت ها و محصولات بدون نیاز به جستجو " نیز وجود دارد. )

این شرایط چقدر قابل رقابت است؟ ممکن است فضایی بیش از حد رقابتی باشد و  شما باید به دنبال تغییرات جایگزینی یا طولانی مدت پیشنهاد خودتان باشید.

 2. آیا ما مشتری هایمان را درک می کنیم ؟

این ها سوالاتی هستند که در واقع نقطه شروع  تحقیق شما هستند :

کسب و کار ما چقدر بزرگ است ؟ آیا مخاطبین بالقوه ما در حال رشد هستند و یا کاهش ؟ ( یک ابزار برای کمک به شما : Google Trends. ) است .

 شخصیت های کلیدی ما - جمعیت ، انگیزه ها ، نقش ها و نیازهای آنها چیست ؟ ( اگر زمان کوتاهی دارید ، تحقیقات Persona Craig Bradford در کمتر از 5 دقیقه به شما نشان می دهد که چطور بازدیدهای زیادی  را با استفاده از توییتر جذب کنید . )

 این درک به شما این امکان را به شما می دهد که معماری سایت خود را طی مراحلی که مشتریان قبل از تکمیل هدف خود نیاز دارند  از آن عبور کنند یسازید .Rand یک چارچوب مفید برای چگونگی ساخت محتوا با نقشه کاملی از  کلمات کلیدی ارائه می دهد .در حالت ایده آل ، این فرآیند باید قبل از ساخت سایت انجام شود تا راهنمایی باشد برای اینکه که صفحاتتان باید هدف و کلمات کلیدی خاصی را نشان دهند .

3. رقبای دیجیتالی ما چه کسانی هستند ؟

بدانید در برابر چه کسانی در فضای دیجیتال رقابت می کنید ، باید تصمیمات آگاهانه ای درباره ی مسائلی همچون معماری سایت ، تجربه کاربری ، و روابط عمومی بگیرید . اولا شما باید شناسایی کنید که چه کسانی جزء سه دسته اصلی رقبایتان قرار دارند :

رقبایتان را بیابید : کسانی که  محصول / خدماتی که شما ارائه میدهید را رتبه بندی میکنند  . برای کلمات کلیدی مشابهی که  شما آن ها را هدف قرار داده اید ، رقابت می کنند ، اما گاهی ممکن است آنها به یک هدف کاملا متفاوتی بپردازند .

رقبای کسب و کار شما : آنها کسانی هستند که در حال حل مشکلات مشتریانی هستند که شما قصد حل کردن آن را داشتید. رقبا صنعتی متقابل: آنها کسانی هستند که مشکلات مشتریان شما را به طور غیر مستقیم حل می کنند .

دیدگاه های کاربران