تصمیمات استراتژیک SEO قبل از طراحی وب سایت (قسمت دوم)

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 201

تصمیمات استراتژیک SEO قبل از طراحی وب سایت (قسمت دوم)

بعد از اینکه لیستی از رقبایتان تهیه کردید، تجزیه و تحلیل کنید که هر کدام از آنها چگونه هستند و به چه منبعی برای دریافت جایگاهشان در جایی که هم اکنون هستند نیاز دارید:

اندازه و عملکرد رقیب هایتان چیست؟

چگونه خودشان را از دیگران متفاوت می کنند؟

برندشان چقدر قوی است ؟   لینک های آنها معمولا  به چه شکل است؟

آیا با معماری سایتشان کاری متفاوت یا جالبی انجام میدهند؟

پیشنهادهایی یی برای کمک به شما : باز کردن سایت Explorer ، Majestic SEO و Ahrefs برای تجزیه و تحلیل لینک رقیب، و SEM برای مشخص شدن اینکه چه کسی از کلمات کلیدی مورد نظر شما در رتبه بندی استفاده میکند.

زمینه های فنی را نیز به مراتب برای جلوگیری از تغییر و بازسازی سایت ، در آینده در نظر بگیرید.

HTTP .1 یا HTTPS

 تصمیم بگیرید که آیا می خواهید از HTTPS یا HTTP استفاده کنید. در اغلب موارد ، با توجه به این که این یکی از عوامل رتبه بندی در گوگل است، پاسخ اولی خواهد بود. قاعده کلی آن به این شکل است که اگر قبلا برنامه پدیرش پرداخت را در سایت خودتان داشتید،  حداقل به صفحات HTTPS نیاز دارید.

 2. در یک نسخه استاندارد و قانونی درمورد URL های خود تصمیم گیری کنید

مسائل محتوای تکراری، ممکن است زمانی بوجود آمده باشد که Google توانسته از طریق چندین URL به یک قطعه از محتوا دسترسی پیدا کند. بدون داشتن یک نسخه واضح، صفحات میتوانند بدون نیاز به یکدیگر باهم رقابت کنند.

از دید توسعه دهندگان وب، اگر صفحه ای یک شناسه منحصر به فرد در پایگاه داده وب سایت داشته باشد ، آن یک صفحه منحصر به فرد است، این در حالی است که برای موتورهای جستجو URL یک شناسه منحصر به فرد است .یک توسعه دهنده باید به یاد داشته باشد که هر یک از محتویات باید فقط از طریق یک URL قابل دسترسی باشد.

3. سرعت سایت

توسعه دهندگان برای ارائه کد در زمان خودش تحت فشار هستند و ممکن است نادیده گرفتن مناطق روی سرعت صفحه تاثیر بگذارد.

از اهمیت سرعت صفحه سایتتان از ابتدا مطلع باشید و برای بهینه سازی عملکرد وب سایتتان زمان زیادی را در نظر بگیرید (A three-part Site Speed for Dummies توضیح می دهد که چرا باید در مورد این موضوع بیشتر حواسمان باشد.

 4. زبان ها و مکان ها

اگر شما در حال برنامه ریزی  هدفتان برای ارتباظ با کاربران از کشورهای مختلف هستید، باید تصمیم بگیرید که میخواهید سایتتان چند زبانه و  یا چند ملیتی یا هر دو باشد. تحقیقات درمورد کلمات کلیدی محلی، ملاحظات hreflang، و عدم وجود محتوای تکراری، همه مواردی هستند که قبل از طراحی وب سایت بهتر است همه ی این مسائل را حل کنید.

استفاده از حوزه های جداگانه  در سطح کشور، مزیتی برای داشتن ارتباط با یک کشور یا زبان نزدیک تر است. با این حال ، این رویکرد مستلزم داشتن منابع برای ساخت و نگهداری زیر ساخت ها، نوشتن مطالب منحصر به فرد و ترویج دامنه است.

اگر قصد دارید مسیر ترکیبی از چندین زبان و یا کشور را در یک سایت تکمیل کنید، معمولا بهترین گزینه زیر پوشه ها ( Subfolder ) هستند ( به عنوان مثال  example.com/uk ، example.com /de ). زیر پوشه ها ( Subfolder )می توانند در یک پلت فرم / CMS ، که راه اندازی / نگهداری و توسعه در آن به طور قابل توجهی پایین تر است ، اجرا شوند.

 5. سهولت ویرایش و انعطاف پذیری در یک پلت فرم

گوگل تمایل دارد همه توصیه ها و الزامات خود را به روز کند. پلت فرم شما نیز برای تغییرات سریع در مقیاس سایتتان نیاز دارد تا به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد.

 

دیدگاه های کاربران