تصمیمات استراتژیک SEO قبل از طراحی وب سایت (قسمت سوم)

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 275

تصمیمات استراتژیک SEO قبل از طراحی وب سایت (قسمت سوم)

تمام زمینه های  طراحی را در نظر بگیرید تا از بازطراحی مجدد در آینده جلوگیری کنید.

1. معماری سایت و لینک های داخلی

اگر شما می خواهید موتورهای جستجو را قادر به پیدا کردن مطالب خود و خدمت به کاربران خود کنید، باید نوجه کنید که معماری اطلاعات بسیار مهم و موثر است. اگر خزنده های وب نتوانند به محتوایتان دسترسی پیدا کنند، نخواهند توانست آن را به خوبی رتبه بندی کنند. از دیدگاه انسان، معماری اطلاعات مهم است، به طوریکه کاربران به راحتی می توانند آنچه را که به دنبال آن بودند را پیدا کنند .در صورت امکان، شما باید به دنبال خلق ساختار وبسایتی باشید که برای دسترسی به صفحات مختلف، نیاز به بیشتر از  4کلیک تا صفحه اصلی وب سایت نداشته باشد. این اجازه می دهد تا موتورهای جستجو  و کاربران با چند کلیک محتوای مورد نظر خود را بیابند و راحت تر به آن دسترسی پیدا کنند.  از جستجوی کلمات کلیدی و رقبا برای هدایت صفحاتی که باید در سایتتان داشته باشید استفاده کنید. با این حال، صفحهاتی که باید گروه بندی و متصل شوند حتما باید کاربر محور باشند. لازم نیست که برای انجام این کار، به مراتب از مدلسازی وب سایت یا حتی محصولات استفاده کنید.

 2. طراحی اولیه محتوا

در نظر بگیرید که میزبان چه نوع محتوایی هستید. آیا یک راهنماهای بزرگ / روزنامه و یا یک کتابخانه ویدئویی خواهد بود؟ استراتژی محتوا شما باید در این مرحله بررسی شود تا بدانید چه فرمت هایی را استفاده می کنید و از این رو به چه نوع قابلیت هایی نیاز دارید. بدانید که چگونه میتوانید محتوایی با طراحی انواع صفحات و ایجاد یک رابط کاربری سازگار تر تولید خواهد کرد.

3. دستگاه هایی با قابلیت خواندن (فلش ، JS ، iFrame ) و داده های ساخته شده

 صفحات وب شما ممکن است از فن آوری های مختلفی مانند جاوا اسکریپت ، Flash و Ajax استفاده کنند که برای خزنده های وب  به سختی قابل درک است. اگرچه ممکن است لازم باشد که یک تجربه کاربری بهتری در وب سایتتان ارائه دهید، در این صورت باید از مسائلی که باعث رشد این فناوری ها میشود، آگاهی کامل داشته باشید. به منظور بهبود خوانایی دستگاه هایتان، صفحات خود را با داده های نظام یافته به عنوان جزئیات بیشتر در پست این شرح دهید: « چگونگی حسابرسی یک طراحی سایت برای فرصت های نظام یافته دیتا ».

4. طراحی ریسپانسیو

همانطور که مشاهده می کنید با تنوع بیشتر در دستگاه ها و نیازهای جدید آنها، همراه با تغییر رفتار الگوهای استفاده از دستگاه تلفن همراه ، " تلفن همراه " کمتر از یک کانال جداگانه است و در عوض به یک فن آوری اساسی برای دسترسی به وب تبدیل شده است. بنابراین، هدف بلند مدت ما، باید ایجاد یک تجربه کاربری یکپارچه و سازگار در همه دستگاه ها باشد. با توجه به این هدف، طراحان رسپانسیو و روش های خدمت رسانی پویا می توانند با ایجاد تجربیات خاص به دستگاه ها کمک کنند.

 

دیدگاه های کاربران