تجربه کاربری در طراحی سایت (قسمت سوم)

دسته‌بندی: تجربه کاربری UX

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 880

تجربه کاربری در طراحی سایت (قسمت سوم)

چیز دیگری برای نگرانی

روند تولید وب سایت سنتی ، مخصوصا در شرکت های کوچک و تازه تاسیس ، آنهایی که منابعشان آنطور که میخواهند عمیق نیست ، شامل یک طراح وب و یک توسعه دهند وب است. طراح وب ممکن است یکی از افرادی باشد که تجربه کاربر را تنها با کارهایی مثل : طراحی  قالب و نمونه اولی کاربردی توسعه دهد ، درحالی که توسعه دهنده وب محصول وب سایت را همانطور که گفته شد به وسیله طراح میسازد. یک متخصص تجربه کاربری فقط این روند را کامل میکند .

زمان زیادی می باشد که از کار افتاده است

تعداد کمی از از مردم در تجارت ساخت وب سایت ها براین باورند که طراحان تجربه کاربری خیلی وقت پیش از فرایند فعلی حذف شده اند . راین کارسون ، بنیانگذار Carsonified صنعت طراحی وب سایت ، برای مثال ، از متخصصین تجربه کاربری انتقاد کرده است که همیشه "درگیر روند روزمره طراحی ، ساخت ، آزمایش ، بازاریابی و به روز رسانی یک پروژه وب هستند  . این دیدگاه حرفه ای اساسا می گوید که متخصصین تجربه کاربری بدون سابقه در روند حقیقی طراحی سایت ها نمی توانند راه حل هایی را به صورت ذهنی و مثل افرادی که محصولات فعلی را ایجاد می کنند، طراحی کنند .

با این حال ، تعداد زیادی از متخصصین تجربه کاربری در روند ساخت سابقه و پیش زمینه دارند ؛ تعدادی طراح وب یا توسعه دهندگان وب نیز بودند که تصمیم به متخصص شدن در این زمینه منحصربه فرد از فرایند تولید داشتند .

هزینه تبلیغات ها

منطق  حکم می کند که استخدام یک فرد در زمینه تجربه کاربری هزینه بردار است. ( مگر اینکه مایل باشند به صورت رایگان کار کنند ، که غیرممکن است )

استدلال حسابدار  در این است که ما باید به طراحی UX به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه کنیم . اگر چه مزایای UX همانند بخش های دیگری از وب سایت و یا اپلیکیشن ظاهر نمی شود، اما می تواند منجر به بازده بیشتر در آینده شود  . برای مثال ، یک پیشرفت ساده در طراحی تجربه کاربری از بررسی فرآیند پرداخت میتواند میلیون ها دلار افزایش درآمد داشته باشد . 

نتایج به طور مشخص قابل اندازه گیری نیست

سنجیدن تاثیر آن و بازگشت سرمایه گذاری در طراحی تجربه کاربری  کمی سخت است . این بخاطر آن است که یک رشته ذهنی است . معاملات UX با احساسات کاربران سروکار دارد ، شما نمیتوانید عددی را روی آن قرار دهید که با نمایش صفحات ، سرعت بارگذاری یا تغییر آن را مشاهده کنید . به جای آن ، مجبور خواهیم شد نتایج را به صورت غیرمستقیم ، به وسیله تجزیه و تحلیل سطوح درآمد  خارج کنیم . با این حال میتوان گفت که هر نتیجه مثبتی دلیل تجربه کاربری بهتر یا زیبایی شناسی و یا فاکتورهای دیگر ، مانند بهبود بازاریابی یا بهینه سازی عملکرد است  . 

سختی در تلاش برای تعیین نتایجی کیفیتی است که ذاتا در طبیعت وجود دارد . ما باید به شواهد کیفی تکیه کنیم.

تکلیف و تکنیک های طراحان تجربه کاربری

طراحان تجربه کاربری وظایف مختلفی را در نقاط مختلف دراین فرآیند انجام می دهند . در اینجا چند کار که آنها انجام میدهند نام برده شده است .

ارزیابی سیستم جاری

اگر یک سیستم در حال حاضر وجود داشته باشد، UL حرفه ای به طور کلی وضعیت فعلی خود را ارزیابی می کند . آنها بر اساس تجزیه و تحلیل داده های تحقیقاتی ، مسائل را گزارش می دهند و اصلاحاتی را پیشنهاد می دهند .

 

تست  A/B

متخصص UX ممکن است یک مطالعه برای مقایسه اثربخش و کیفیت تجربه از رابط های مختلف کاربر ایجاد کند .  این کار با بیان یک فرضیه (به عنوان مثال "یک دکمه سبز جذاب تر از دکمه قرمز است")، پیشنهاد یا ایجاد چندین نسخه از طراحی ، تعریف "تجربه بهتر" بدان معنی که (به عنوان مثال "دکمه سبز بهتر است، زیرا کاربران بیشتر آن را کلیک کرده اند ") و سپس آزمون  را به عمل می آورند .  

تحقیقات کاربر

یک طراح UX می تواند مصاحبه ای موجود داشته باشد و کاربران بالقوه سیستم برای به دست آوردن دیدگاه به چیزی که موثرترین طراحی بود تمایل نشان میدهند . به این دلیل که تجربه کاربری ذهنی است ، بهترین راه مستقیم برای به دست آوردن اطلاعات مستقیم به وسیله مطالعه و تعامل با کاربران صورت میپذیرد . 

قالب ها و نمونه های اولیه

بر اساس یافته های آنها ، متخصصان UX ممکن است قالب هایی با طرح بندی های مختلف  و شاید هم نمونه هایی با کیفیت بالا توسعه دهند . 

جریان کاربران

طراحی که انتقال كاربران از طريق  سيستم ديگر، قابل عرضه و قابل توجه است.

  

تجربه کاربری در طراحی سایت (قسمت اول)

تجربه کاربری در طراحی سایت (قسمت دوم)

تجربه کاربری در طراحی سایت (قسمت چهارم)

 

 

دیدگاه های کاربران