تجربه کاربری در طراحی سایت (قسمت چهارم)

دسته‌بندی: تجربه کاربری UX

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 1913

تجربه کاربری در طراحی سایت (قسمت چهارم)

داستان سرایی

به وسیله درک احساسات کاربران  و طراحی بر روی عناصرآشنا ، طراحان UX داستان ها را می گویند و اطلاعات را آموزش می دهند  . درباره ارزش داستان سرایی در محتوای تجربی کاربری در دو قسمت " تجربه کاربر بهتر با داستان گویی " بیشتر بیاموزید . 

الگوهای طراحی

الگوها سازگاری و راهی برای یافتن موثرترین "ابزار" برای کار ارائه می دهند . با الگوهای طراحی رابط کاربری ، برای مثال ، انتخاب درست عناصر ul ( به عنوان مثال ، زبان ماژول ها ، اسلایدشوها ) برای اطمینان وظایف بر اساس اثربخشی آنها منجر به بهبود و تجارب بیشتر میشود . طراحان UX نه تنها الگوهای طراحی که در وب سایت های دیگر استفاده می شوند ، بلکه الگوهای سفارشی مخصوص پروژه های فعلی را نیز ارائه می دهند .

پرونده کاربران و اشخاص

شناخت مخاطب شمااولین گام در طراحی UX است و شما را قادر به توسعه تجربیات میکند که منعکس کننده صدا و احساسات کاربران شما است . افراد می توانند استفاده از اطلاعات و محتویات وبسایت را توسعه دهند .

فهرست محتوادر بیان ساده ، فهرست محتوا یک لیست سازمان یافته از صفحات در وب سایت است . تهیه یک فهرست محتوا یک قدم به سوی تغییر در اطلاعات معماری برای افزایش تجربه کاربر است (به عنوان ثال جریان کاربر، قابلیت جستجو و کارایی ).        فهرست محتوا راهنمایی سبک محتوا سازگاری با نام تجاری برای ایجاد یک تجربه کاربری به یاد ماندنی حیاتی است . راهنماهای سبک محتوا به نویسندگان و طراحان ، چارچوبی برای کارکردن ارائه میدهد . هنگامی به تولید محتوا و توسعه یک طراحی سایت ، اطمینان حاصل کنید که عناصر برند و طراحی با اهداف مالک مرتبط باشد .  

تعداد زیادی طرح های مختلف از UX وجود دارد ؛ این لیست کامل را بررسی کنید .

ابزار تجارت

در اینجا چند ابزار محبوب و قابل دسترس ، برای حرفه ای های UX وجود دارد . این ابزارها برای حرفه ای های UX منحصر به فرد نیستند ، توسعه دهندگان و طراحان ، در بین دیگران نیز میتوانند از آنها استفاده کنند . 

قالب ها و نمونه سازی

قالب سازی و نمونه سازی می تواند به سادگی با قلم و کاغذ انجام شود . کاغذ برای نمونه سازی ، به طور خاص ، مزایای بسیاری مانند ارزان بودن ، ساخت نمونه اولیه و سریع و آسان بودن در تولید دارد .

تعدادی نرم افزار بر اساس قالب سازی و نمونه سازی :

OmniGraffle

Balsamiq Mockups

Mockingbird

نرم افزار تست A/B

تست A/B (همچنین به عنوان آزمایش تقسیم یا آزمایش چند متغیر شناخته می شود) نسخه های مختلف یک صفحه را با هم مقایسه می کند و می تواند با هر یک از چندین برنامه اجرا شود.

نرم افزار تست A/B

اساسا، نرم افزار تست A / B ترافیک وب سایت را به دو بخش مساوی تقسیم می کند. یک گروه نسخه A را می بیند و گروه دیگری نیز نسخه B را مشاهده میکنند . آمار از قبیل نرخ تغییر و میزان بازده برای هر نسخه ردیابی می شود . ارزیابی و تست مشخص میکند که بر اساس این آمار کدام نسخه بهتر است . یکی از محبوب ترین برنامه های آزمون A / B ، بهینه سازی وب سایت گوگل است .

نرم افزار فهرست محتوا

روش های زیادی برای انجام یک فهرست محتوا وجود دارد. استفاده از یک اپلیکیشن روی سرور ، نزدیک بودن به منبع ازطریق نرم افزار ، برای ساخت وب سایت بهتر است ؛ این برنامه ها به طور طبیعی دقیق تر و کارآمد نیز خواهند بود. شما می توانید از یک ابزار ساده مانند اکسل برای تولید و مدیریت یک فهرست محتوا (به قالب GetUXIndex نگاه کنید) استفاده کنید .

وب سایت هایی که با سیستم های مدیریت محتوا مانند  WordPress و Drupal ساخته شده اند به طور معمول دارای ساختاری هستند که یک نقشه از وب سایت موجود را نمایش می دهد.

تست و بازخورد نرم افزارمصاحبه با کاربران یکی دیگر از کارهای محبوب  UX است. نظارت یا بازخورد و تست راهکاری مؤثر و به صرفه ای در هزینه است که با اپلیکیشن از راه دور کنترل میشود .

ابزارها برای بازخورد کاربر بسیار فراوان هستند . ابزارهای نظرسنجی نظیر PollDaddy ، راه حل های انعطاف پذیری هستند که می توانند برای کارهای دیگر نیز استفاده شوند . ابزار بازخورد خاصی مانند Usabilla و سرویس های آزمایشی از راه دور کاربر، مانند Usability Hub وجود دارد که تست های قابل استفاده ای را برای بررسی کنندگان انجام می دهد .

تجزیه تحلیل نرم افزار ها

طراحان UX می توانند آمار ترافیک را به این منظور که چه نوع تجربه ای برای مخاطبین وب سایت موثرتر خواهد بود ، تجزیه و تحلیل کنند  .

riences برای مخاطبین وب سایت موثرتر خواهد بود.

نرم افزار آنالیز وب سایت

میتوانیم بگوییم اطلاعات نشان می دهند که محبوب ترین مرورگر برای یک وب سایت ، Google Chrome است . گوگل کروم به عنوان یک مرورگر قدرتمند در نظر گرفته می شود (در مقایسه با Internet Explorer ، که بیشتر در مسیر اصلی قرار دارد ). از این نظر، یک طراح UX می تواند تجربه کاربری را ایجاد کند که کاربرانی قدرتمند و افراد با درک و زرنگی را جذب کند .

 یک ابزار برای تجزیه تحلیل رایگان Google Analytics است.

تجربه کاربری در طراحی سایت (قسمت اول)

تجربه کاربری در طراحی سایت (قسمت دوم)

تجربه کاربری در طراحی سایت (قسمت سوم)

دیدگاه های کاربران