طراحی سایت پزشکی و مطب دکتر

طراحی وبسایت پزشکی

با گسترش تکنولوژی و پیشرفت دنیای اینترنت، بسیاری از افراد برای بررسی مسائل و مشکلات خود ابتدا در اینترنت جستجو می نمایند و نیز هر کسب و کاری برای معرفی بهتر خود در فضای مجازی به همراه شبکه های اجتماعی از طراحی سایت استفاده می نمایند که داشتن یک سایت برای تبلیغات و معرفی در اینترنت لازم و ضروری می باشد.

در هر جامعه‌ای نبود پزشکان باعث از بین رفتن سلامت، چه روحی و چه جسمی می شود بنابراین یکی از مشاغل اصلی و مهم در هر جامعه ای پزشکان می باشند. همانطور که گفته شد با پیشرفت اینترنت و پا گذاشتن تمامی مشاغل به آن، پزشکان نیز داشتن یک وب سایت از ضرورت‌های کاری آنها می باشد.

چرا طراحی سایت پزشکی

با طراحی سایت پزشکی به نوعی مطب مجازی خود را تاسیس می نمایید و در آن می توانید به معرفی تخصص و رزومه کاریتان و خدماتی که ارائه می دهید را توضیح دهید و در کنار آن می توانید مقالات پزشکی خودتان را به اشتراک بگذارید.

 یکی از دغدغه ها برای پزشکان و افراد بیمار گرفتن وقت مقالات از پزشک مورد نظرشان می باشد، برای گرفتن وقت ملاقات افراد باید یا به صورت حضوری و یا تلفنی وقت خود را می گرفتن که باعث می شود ساعات بسیاری را برای این کار صرف کنند همچنین برای پزشکان دادن وقت مشکل بود مخصوصا زمانی که به صورت حضوری می باشد باعث هرج و مرج در محیط می شود بنابراین با رزرو وقت آنلاین در وقت خود و بیماران‌تان صرفه جویی می نمایید و مراجعه کنندگان می توانند در هر زمانی که می توانند مراجعه نمایند وقت مورد نظر خود را رزرو کنند .

همچنین با طراحی سایت بصورت 24 ساعته به ارائه خدمات می پردازید و افراد می توانند در هر ساعت از شبانه روزی و در هر مکانی که باشند می توانند به شما دسترسی داشته باشند و نیز افرادی که در شهرستان می باشند نیز می توانند در زمانی که برایشان مقدور می باشد وقت مورد نظر خود را رزرو نمایند.

بطور مثال اگر یک جراح اقدام به طراحی سایت می نمایند می تواند در مورد روش درمان خود توضیحات کاملی دهد و روزمه کاری خود را قرار دهد و سوابق عمل های انجام شده و نیز در صورت امکان نمونه عمل های زیبایی که انجام شده بصورت قبل و بعد آن و بیمارستان‌های که تحت پوشش بیمه می باشند را معرفی نمایند.همچنین معرفی مزیت حرفه ای خود نسبت به سایر پزشکان مثل‌: کیفیت دستگاهها، کادر پزشکی و ... .

طراحی سایت پزشکی موجب شناخته تر شدن پزشک، کلینیک، درمانگاه و... می شود و اعتبار مجموعه پزشکی یا شخص پزشک را بالا می برد و سبب اعتماد بیشتر بیمار به پزشک می شود و نیز پزشک و بیمار می توانند به صورت آنلاین با یکدیگر در ارتباط باشند.

 

امکانات سمت کاربر

 • رزرو و تعیین وقت قبلی بصورت آنلاین
 • پرداخت از طریق تمامی درگاههای بانکی
 • ریسپانسیو بودن (واکنشگرا ) سایت

امکانات سمت مدیر

 • امکان مشاوره رایگان و آنلاین
 • امکان درج بیمه های طرف قرداد
 • بخش تبلیغات
 • امکان اشتراک گذاری مطالب و محتوای سایت در شبکه های اجتماعی
 • نظر سنجی
 • RSS
 • بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو
 • آمار بازدید کنندگان
 • نمایش آدرس بر روی نقشه گوگل
 • تماس با ما (‌شماره تلفن، آدرس ایمیل و معرفی شبکه اجتماعی که در آن فعالیت دارید. )
 • درباره ما

همچنین با ایجاد گالری تصاویر و ویدیو می توانید در آن از تمامی فضای داخلی و بیرون مطب، کلینیک و تصاویر از دستگاه های که استفاده می نمایید به همراه توضیحات و ... و از محیط اتاق عمل و همچنین در صورت امکان می توانید با گذاشتن ویدیو از عمل‌هایی که انجام می دهید، قرار دهید.

امروزه بسیاری از افراد برای آشنایی و یا داشتن اطلاعاتی از بیماری ها و روش درمان آن حال چه برای خود یا دیگران و نیز حتی برای بالا بردن دانش خود در این زمینه ابتدا در اینترنت جستجو می نمایند بنابراین در طراحی سایت پزشکی خود می توانید با قرار دان مقاله های پزشکی می توانید در اختیار بازدید کنندگان قرار دهید و بازدید سایت خود را بالا نمایید، همچنین می توانید آنها را از آخرین اخبار پزشکی روز مطلع سازید.

افرادی که به پزشک مراجعه می نمایند باید پرونده تشکیل دهند تا اطلاعات فردی، سوابق بیماری، پروسه درمان و هر اطلاعات مربوط دیگر که لازم می باشد بصورت آنلاین پر نمایند که این کار باعث می‌شود از اتلاف وقت بیماران و پرسنل جلوگیری شود، همچنین می توانید با قرار دادن کلمه عبور و رمز در اختیار بیماران می توانید قرار دهید تا به پرونده پزشکی شان دسترسی داشته باشند .

همچنین با قرار دادن امکان پرسش و پاسخ متداول می توانید سوال هایی که دائم از بیماری ها از پزشک پرسیده می شود را یک بار در آنجا پاسخ دهید تا بیمار در هنگام مراجعه به پزشک دیگر آن سوال ها تکرار نشود و زمان پزشک و خود نیز بیمار گرفته نشود.

طراحی سایت پزشکی نظر گرافیکی اهمیت بالایی دارد و باید به گونه ای باشد که تا زمانی که بیمار وارد آن شد به شما اعتماد نماید و گرافیک سایت نشان دهنده شما و حرفه ای بودنتان می باشد و در کنار آن می توان جلب اعتماد کرد بنابراین با طراحی خلاقانه و چشم نواز می توانید افراد بسیاری را به خودتان جلب نمایید.

برخی از افراد زمانی که اقدام به طراحی سایت می نمایند بدلیل مدیریت آن و به خاطر داشتن مهارت برنامه نویسی ممکن است دچار تردید شوند اما با وجود سیستم مدیریت محتوا یا CMS کار شما را آسان می نماید. CMS یا سیستم مدیریت محتوا پنل کاربری می باشد که شما از طریق آن می توانید تمامی محتوا سایت، ارتباط با مخاطب و مدیریت سایت به شما کمک می نمایند و دیگر نیازی به مهارت برنامه نویسی ندارید.

همچنین آذرین وب در زمینه ارائه خدمات به پزشکان کشورمان اقدام به طراحی و توسعه وب سایت و اپلیکیشن دکتر مرکز نموده که به نوبه خود گام موثری برای اتصال شبکه پزشکان و بیماران تحت یک سیستم رزرو آنلاین می باشد که هر بیمار می تواند پزشک مورد نظر خود را با توجه به تخصص مورد نظر و نیز موقیت مکانی جستجو نمایند و در هر ساعتی که می تواند به مطب آن مراجعه نمایند رزرو کنند .

ویژگی ها و امکانات خاص پروژه های آذرین وب :

 • Cms اختصاصی
 • کد نویسی استاندارد و بهینه
 • امنیت تضمین شده
 • پیشتیبانی یکسال رایگان
 • حداکثر تجربه کاربر (UX) و کاربر پذیری(usability)
1395-10-21 12:38 معرفی انواع سایت

مشاوره رایگان جهت طراحی سایت؟