10 مشکل طراحی وب سایت که به کسب و کار آنلاین شما آسیب میرساند (قسمت دوم)

دسته‌بندی: نکات طراحی سایت

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 742

10 مشکل طراحی وب سایت که به کسب و کار آنلاین شما آسیب میرساند (قسمت دوم)

جانمایی نامناسب یا ناسازگار

 وقتی که بازدیدکنندگان نمی توانند به سرعت از جانمایی سایت شما آنچه را که به دنبال آن هستند را پیدا کنند ، به سرعت از بین می روند . بهترین نکته برای جانمایی این است که همانطور که یک وب سایت را ایجاد می کنید ، همه چیز را ساده نگه دارید. اکثر کاربران وب در حال حاضر با یک منوی افقی ساده احدود 6 تا 7 آیتم با یک سطح منوهای کشویی آشنا هستند .همچنین مهم است که یک کادر جستجو در بالای تمام صفحات اضافه کنید تا افراد به راحتی بتوانند آنچه را که دنبال هستند را پیدا کنند . تغییر جانمایی در سراسر سایت در زیر بخش های مختلف نیز می تواند باعث سردرگمی و افزایش میزان جست و جو شود .  

عدم تطابق فونتها و رنگها

 طراحی وب سایت ها باید ظاهری یکپارچه و سازگار داشته باشند . با این حال ، برخی از طراحان وب سایت در خرد شدن و تغییر فونت ها و رنگ ها غوطه ور شدند ، در نتیجه آنها از این اختلات به پایان رسیدند. به عنوان یک قاعده کلی ، نباید فراتر از دو تا سه فونت و رنگ در هر صفحه رفت . هنگامی که ترکیبی از رنگ ها و فونت ها را انتخاب کرده اید ، قبل از ارائه آن را روی دسکتاپ و تلفن همراه تأیید و تصدیق کنید .  

فرم های ثبت نام سخت و دشوار

 این محل اشتراک برای پیدا کردن فرم با لیست های طولانی در زمینه و فیلدهای مختلف است . این موضوع برای کاربران ناامید کننده خواهد بود، زیرا میزان کمی زمان و صبر برای پر کردن چندین فیلد مورد نیاز وجود دارد . یک نکته قابل توجه این است که صفحات و وب سایت های مشابه سایت خودتان را مشاهده کنید تا ببینید چه جزئیاتی در فرم ثبت نام آنها وجود دارد . با این حال ، شما باید اطلاعات واجب و مهم را به حداقل برسانید و اطمینان حاصل کنید که آنها به وضوح مشخص شده اند . هدف شما از فرم ، وارد گفتگو شدن با بازدیدکنندگان شما است . برای آنها شروع گفتگو را آسان کنید .در زمانی که تحقیقات نشان می دهد متوسط فاصله کاربران آنلاین با یکدیگر تنها 8 ثانیه است ، این ها اشتباهات عمده ای هستند که باید هنگام ایجاد یک وب سایت از آنها اجتناب شود .

دیدگاه های کاربران