محتوای خوب چه نقشی در طراحی سایت دارد؟

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 812

محتوای خوب چه نقشی در طراحی سایت دارد؟

امروزه سایت های فراوانی در سراسر دنیا مشغول به فعالیت میباشند ، سایت هایی که خدمات مختلفی ارائه میدهند.

صاحبین تمامی این سایت ها تمایل دارند که هرچه بیشتر توسط کاربران اینترنت دیده شوند. اما چه چیز باعث میشود که سایت شما افزایش بازدید پیدا کند یا به عبارتی دیده شود ؟

طراحی ظاهری وبسایت های مختلف از دوبخش کلی تشکیل میشود :

الف – تصاویر

ب – متن ها

در تمامی صفحات بسیاری از وبسایت های فضاهای زیادی برای قراردادن متون مختلف در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال در طراحی سایت های شرکتی صفحاتی برای معرفی خدمات ، محصولات و سایر موارد در نظر گرفته میشود که کاربران با خواندن آنها تا حدود زیادی با اهداف آن شرکت آشنا میشوند.

این متون اهمیت فوق العاده زیادی در موفقیت طراحی سایت شما خواهند داشت .

در گذشته موتور های جستجو مانند گوگل الگوریتم های ساده ای برای تشخیص رتبه های سایت ها داشتند به طوری که با کپی کردن مطالب از سایت های مختلف در سایت خود میتوانستید به راحتی تولید محتوا کنید و رتبه ی سایت خود را در نتایج گوگل افزایش دهید. اما امروزه با پیشرفت ربات های گوگل و هوش مصنوعی موتور های جستجو ، تولید محتوا به امری ضروری و مهم برای وبسایت ها تبدیل شده است امروزه اگر شما مطلب یا مقاله ای کپی شده در سایت خود قراردهید به این معنی که مطلب درج شده در سایت شما قبلا در سایر سایت ها درج شده باشد ، موتور های جستجوی گوگل سایت شما را به طور کلی از نتایج خود حذف میکنند و اصطلاحا سایت شما پنالتی میشود.

برای تولید محتوای اصولی لازم است افراد متخصص در موضوعات مختلف ، با تکیه بر مهارت و دانش خود مطالب و مقالات جدیدی را برای درج در سایت شما تولید کنند و مطالب نباید از سایر سایت ها کپی شده باشد.

در تولید محتوا باید به چه نکاتی توجه شود ؟

تولید محتوا در طراحی سایت امری ضروریست که در آن باید به نکات زیر توجه نمود :

الف -  استاندارد های سئو : استاندارد های روز جهانی سئو ( بهینه سازی سایت ) باید در تولید محتوا در نظر گرفته شود

مواردی مثل قراردادن لینک مناسب ، تیتر مناسب ، تگ گذاری و تعداد تکرار کلمات از جمله این استاندارد ها هستند.

ب – قراردادن عکس و ویدئو در طراحی سایت : فقط محتوای متنی کافی نیست بهتر است از تصاویر با کیفیت ، کم حجم و زیبا در تولید محوای وبسایت خود استفاده نمایید.

ج – مطالب و اخبار به روز : سعی کنید به طور روزانه و در مقاطع زمانی مرتب مطالب مفید و به روزی را در بخش اخبار و مقالات سایت خود قرار دهید ، این امر سبب میشود که بازدید سایت شما افزایش پیدا کند.

دیدگاه های کاربران