طراحی سایت خوب چه ویژگی هایی دارد

دسته‌بندی: نکات طراحی سایت

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 1421

طراحی سایت خوب چه ویژگی هایی دارد

در طراحی سایت برای اینکه سایت خوب و کاملی داشته باشید باید چند نکته را رعایت نمایید تا زمانی که کاربری وارد سایت شما شد او را جذب نمایید و بطور راضح هدف خود را به آنها برسانید.

اولین نکته ای که باید در طراحی سایت رعایت نمایید قرار دادن گزینه درباره ما و تماس با ما می باشد که در صفحه درباره ما با قرار دادن توضیحاتی از کسب و کار خود ،معرفی مدیریت و پرسنل باشد که این کار باعث می شود تا کاربرانتان با شما آشنا شوند و نیز در صفحه تماس با ما با قرار دادن شماره تلفن،ایمیل ،آدرس دقیق مکان و نیز می توانید آدرس را در نقشه گوگل قرار دهید تا اعتماد کاربر را جلب نمایید.

ویژگی دیگری که اهمیت بسیاری دارد گرافیک سایت می باشد،طراحی سایت باید به نوعی باشد تا با حرفه و فعالیتتان هم خوانی داشته باشد و به نوعی باشد تا زمانی که کاربر وارد سایت شما شد او را جذب نمایید.

اما زمانی که شما برای زیبایی سایت خود می گذارید قطعا باید سرعت بارگذاری بالا باشد تا زیبایی آن به چشم بازدید کننده آید و نیز ممکن است بازدید کننده صبر کافی را برای لود صفحه مورد نظر خود را ندارند.بنابراین سعی کنید از فایل های تصویری کوچک استفاده نمایید تا صفحه سریع تر باز شود.مطالب خود را با تیتر جذاب آغاز نمایید و در مطالب از حروف یک شکل و اندازه مناسب استفاده نمایید تا زمانی که کاربر مطالب شما را می خواند خسته نشود.

لینک صفحات به صفحه اصلی و داشتن یک منو مرتب در سایت که زمانی که کاربر در هر قسمت از سایت باشد بتواند به صفحه اصل و یا صفحات دیگر دسترسی داشته باشد.همچنین داشتن قابلیت جستجو  به کاربر کمک می کند تا جستجو کلمه کلیدی خود به آن مطلب دسترسی راحت تری داشته باشد.

نکته مهم دیگر این می باشد که طراحی سایت باید به گونه ای باشد که در تمامی مرورگرها رایج و موجد نمایش داده شود و سایت خود را در مرورگرهای دیگر امتحان نمایید تا از قابل اجرا بودن آن اطمینان داشته شوید.

در سایت خود آمار بازدید کنندگان را فعال نمایید تا بدانید در طول روز چه تعدادی و از چه طریقی سایت شما را تماشا نموده اند.این کار باعث می شود تا بدانید که در کدام قسمت از سایت خود کنترل بیشتری داشته باشید و در کدام قسمت تبلیغات بیشتری انجام دهید و اینکه بدانیر کاربران به دنبال چه چیزی می باشند.

همانطور که می دانید کامپیوترها با رزولوشن های مختلفی وجود دارند،صفحات نمایش بزرگ و کوچک می باشد و باید سایت خود را با تمامی این رزولوشن های طراحی و قابل دسترسی نمایید تا به خوبی نمایش داده شود. همچنین واکنشگرا بودن یا ریسپانسیو سایت یکی از ویزگی های سایت یشمار می آید تا افرادی که با موبایل یا تبلت خود وارد سایت می شوند بتوانند سایت شما را بطور واضح تماشا کنند.

شرکت آذرین وب با در نظر گرفتن تمامی این ویژگی ها وبا نوشتاری cms اختصاصی خود به شما سایت خوب، کامل و ایده آل تان را ارائه می نماید.

دیدگاه های کاربران