چرا صفحه home اهمیت دارد؟

دسته‌بندی: نکات طراحی سایت

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 117

چرا صفحه home اهمیت دارد؟

همانطوری که می دانید، زمانی که کاربر وارد سایت شما می شود با صفحه اول روبرو می شود. صفحه اول باعث می شود تا کاربر در چند ثانیه تصمیم بگیرد در سایت شما بماند یا نه به همین دلیل طراحی سایت اهمیت بالایی دارد.
برخی از نکاتی که در صفحه اول سایتتان باید رعایت کنید.
- کاربری که وارد سایت شما می شود می خواهد بداند که چه فعالیت خدماتی و محصولاتی انجام می دهید و چه هدفی دارید که می توانید توضیح مختصری از فعالیت خود دهید و نیازی به این نیست تا تاریخچه فعالیت خود را بطور کامل در صفحه اول قرار دهید و می توانید تاریخچه کامل خود را در صفحه ای دیگر قرار دهید. در ضمن می توانید تعدادی از تصاویر جدید ترین نمونه کارهای خود را قرار دهید و مابقی در صفحه دیگه باشد.
- قسمت دیگری که در سایت مهم می باشد، کادر جستجو می باشد که بهتر است در تمامی صفحات در دسترس کاربر باشد تا بتواند نیاز خود را برطرف کند،مخصوصا اگر سایتی دارای مطالب و دسته بندی بسیاری باشد،اگر مخاطبتان به دنبال موضوع خاصی باشد باید زمان بسیاری را برای جستجو بگذارد ولی با کادر جستجو می توان در کوتاه ترین زمان به موضوع خود دسترسی پیدا کند.
- نکته دیگری که در صفحه اصلی مهم می باشد گرافیک سایت و تصاویری که در آن استفاده می شود چرا که تصاویر نسبت به محتوا طولانی و خسته کننده،بازدید کننده را بیشتر جذب می نماید.هرچه تصاویر حجم کمتری داشته باشد سرعت لود نیز کمتر می باشد و بازدید کننده منتظر لود شدن آن نمی ماند اما هرچه سرعت آن بیشتر باشد کاربر را خسته و کلافه می کند و در نهایت باعث خروج آن از سایت می شود بنابراین سعی کنید فایل ها در صفحه اول را به حداقل برسانید تا سرعت لود را بالا ببرید.
- برای اینکه نشان دهید که سایت تان بروز می باشد می توانید اخبار و رویدادهای روز را به نمایش بگذارید ولی فضای زیادی را قرار ندهید.می توانید تیتر و توضیح مختصری از خبر را در صفحه اصلی قرار دهید اگر کاربر مایل به خواندش بود می تواند به صفحه اختصاصی خبر مراجعه کند.
- با قرار دادن نوار مسیر یاب دید کلی از محتویات صفحات و سایت را به بازدید کنندگان می دهید.اگر سایتات دارای محصولات متنوع و خدمات بسیاری می باشد و دارای دسته بندی های بسیار و زیر مجموعه باشد داشتن نوار مسیر یاب به دسترسی سریع بازدید کننده کمک بسیاری می کند.سعی کنید این بخش تمیز و واضح باشد.
نکات دیگری می باشد که هرچه صفحه اول شما کامل تر و جذاب تر باشد می توانید بازدی کننده بیشتری را جذب نمایید و آنرا تبدیل به مشتری کرده که بر کسب و کارتان تاثیر بسیاری دارد.

دیدگاه های کاربران